Souhrn z Future Games Show: Spring Showcase 2024

Souhrn z Future Games Show: Spring Showcase 2024

Tails of Iron 2, Industria 2, RPG Nadace a Chris Barrie se vrací jako Simon the Sorcerer

Zdroj: Odd Bug Studio
21. 3. 2024

Future Games Show je zpět s dalším jarním vydáním v podobě Spring Showcase 2024. Prezentaci nadcházejících her tentokrát uváděli herci Ben Starr a Samantha Beart, kteří ztvárnili postavy Clive Rosfielda ve Final Fantasy XVI a Karlach v Baldur’s Gate III. Společně představili více než 50 her napříč platformami, přičemž už dopředu byli diváci lákáni na nové záběry a trailery z her jako Still Wakes the Deep, No Rest for the Wicked, Sand Land nebo Hauntii. Ukázalo se toho samozřejmě mnohem více, a tak si je zde pěkně dejme dohromady a některé vypíchněme.

Tails of Iron 2: Whiskers of Winter

Téměř v samém závěru prezentace bylo odhaleno pokračování 2D akčního RPG Tails of Iron z roku 2021 od Odd Bug Studio. Pro fanoušky nebylo tajemstvím, že vývojáři pracují na další hře, na její představení museli ovšem rovněž čekat až doteď. Druhý díl nese podtitul Whiskers of Winter a skutečně se zde budeme muset potýkat se sněhem a zimou celkově, zatímco se vydáme na nebezpečnou výpravu na sever. Některé spory byly možná zažehnány a jizvy války zahojeny, stále je zde však nebezpečí, které hodlá cenit zuby. Budeme se zlepšovat v boji, prozkoumávat ledové pustiny, budovat svou osadu, dávat dohromady frakce a vydáme se skoncovat nejen s bossy, ale i se samotnými vůdci Temných křídel. Celý příběh je navíc vyprávěn hercem Dougem Cocklem, jenž je znám především jako Geralt z Rivie. Hra míří na PC prostřednictvím Steamu a Epic Games Store, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch, datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Industria 2

Úplně nakonec se ukázalo ještě jedno pokračování, a to survival hororová FPS Industria 2 navazující na první díl z roku 2021. Pokračování běží na Unreal Enginu 5, přičemž už trailerem vývojáři ze studia Bleakmill dávají najevo, že ani tentokrát nehodlají šetřit působivou audiovizuální stránkou společně s atmosférickými prvky. Dvojka má být navíc podstatně temnější a ponurejší než první hra. Hrdinkou hry zůstává Nora, jež se vyrovnaná s událostmi, jež zažila v předchozí hře, a stále je uvízla v paralelních dimenzích plných nepřátelských robotů. Novinkou bude například crafting a samozřejmě dojde i nové druhy robotů. Industria 2 vyjde minimálně na PC, dá se však předpokládat, že po vzoru prvního dílu později zamíří i na konzole. Datum v tuto chvíli neznáme.

Simon the Sorcerer Origins

O návratu starého dobrého Simona už nějaký ten pátek víme, bohužel však nadále nevíme, kdy přesně se ho dočkáme. Prequel s názvem Simon the Sorcerer Origins bylo oznámen již v roce 2022, loni jsme se pak dozvěděli, že hra dorazí letos a že bude mít i zajímavého hosta v podobě Ricka Astleyho. Stále jsme ovšem netušili, zda se do role Simona vrátí i Chris Barrie (též Arnold Rimmer v Červeném trpaslíkovi)… Ale nyní již víme, že tomu tak bude! Hra každopádně míří na PC, Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch a můžeme ji vyhlížet ke konci letošního roku.

Foundation: Galactic Frontier

Nejen fanoušci velkolepého knižního díla Isaaca Asimova nebo oblíbeného seriálu od Apple TV Nadace se mohou těšit na RPG titul Foundation: Galactic Frontier. Hra je zasazena do stejného vesmíru jako již zmíněný seriál, nabízí však zbrusu nový příběh, který navíc bude vyprávěn z vícero úhlů pohledu. Hráči se ujmou postavy obchodníka a kapitána lodi, přičemž bude potřeba naverbovat a vycvičit svou posádku a následně flotilu na cestu galaxií. Dojde na průzkum vesmíru, výzkum, hledání zdrojů, zjišťování informací, správu lodi i boj. Foundation: Galactic Frontier má namířeno na PC a na mobily, přičemž ke konci roku proběhne uzavřený mobilní beta test, vydání jako takové ještě nebylo stanoveno.

Still Wakes The Deep

Studio The Chinese Room ukázalo nejen dalšího pohled na svůj nadcházející hororový počinu, ale také zde odhalilo datum vydání. Připomeňme, z děj je zasazen do 70. let na ropnou plošinu zmítanou bouří. Chodbami se valí voda a všude hrozí nebezpečí, zatímco tím vším se prodírá i jakási neznámá a nepopsatelná hrůza, které se bude potřeba postavit. Still Wakes the Deep vyjde 18. června na PC skrze Steam a Epic Games Store, Xbox Series i Game Pass a PlayStation 5.

Indika

Poněkud netradiční adventura s ruskou jeptiškou, která se opakovaně prezentovala dosti bizarními trailery, dle očekávání obdržela další bizarní trailer, ale zároveň i s datem vydání. To nakonec zní 8. května 2024, přičemž hra vyjde na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series. Nový trailer opět ukázal něco málo z příběhu, ale také z hratelnosti.

No Rest For The Wicked

Vývojáři Oriho z Moon Studios se pustili do žánru akčních RPG, přičemž má jít o vysněný projekt a hru, kterou vždy chtěli hrát, a proto si ji museli nakonec sami vyvinout. Hra The Rest For The Wicked je mezi fanoušky žánru hojně vyhlížena a snad by do něj měla přinést i svěží vítr. Zda se to vývojářům podařilo, to budeme moci zjistit už v rámci předběžného přístupu na Steamu, který odstartuje už 18. dubna.

Holstin

Pokud Holstin při své prezentaci nezaujme už jenom svou grafickou stránkou, jež je vyvedena v nápaditém pixel artu, pak věřím, že se to u řady hráčů podaří svéráznému polskému dabingu. Hororový survival Holstin jsme si zde představili již na začátku loňského roku, a rozhodně zaujal i na jiných prezentacích. Nový trailer je sice řádně znepokojivý a zaměřuje se na střídání first person a third person pohledu, ovšem to hlavní stále chybí, tedy datum vydání. Hra od studia Sonka v každém případě míří na PC a už nyní je možné si ji přidat do seznamu přání na Steamu.

Tchia

Tchia se stejnojmennou hlavní hrdinkou zasazená do prosluněné nové Kaledonie byla dosud dostupná na PlayStationu 4 a PlayStationu 5 a na PC pak skrze Epic Games Store. Jak jsme se však již dozvěděli, rok po svém vydání se jí hráči dočkají i na Steamu. Přesněji řečeno se tak již stalo, jelikož hra zde právě vyšla, v létě pak navíc vyjde i na Nintendu Switch. Všichni hráči si pak mohou užít bezplatný update s novými melodiemi, schopností Human Torch nebo režimem Acrobat a dalšími vymoženostmi. Naši recenzi si můžete připomenout zde.

Senua’s Saga: Hellblade II

Jednou z nejvýraznějších her, na které se můžeme v nadcházející době těšit, je bezesporu Senua’s Saga: Hellblade II. Stejně smýšlejí i pořadatelé Future Games Show, tudíž tento titul zařadili do sekce „Ones To Watch“, v rámci níž se nám mohl prostřednictvím některých záběrů a doprovodného povídání připomenout a případně navnadit a zaujmout ty, kteří mu doposud nevěnovali pozornost. Senuina sága pokračuje už 21. května 2024, kdy vychází na PC a Xbox Series.

Sand Land

Za doprovodu Dvořákovy Symfonie č. 9 e moll se připomněla i bláznivá písečná akce Sand Land, tentokrát v novém gameplay traileru. Sand Land je akční RPG založené na stejnojmenné manze z pera Akiry Torijamy, nedávno zesnulého autora legendárního Dragon Ballu. Hra nás uvrhne do opuštěného pouštního světa, kde spolu žijí lidé a démoni, přičemž oba druhy trpí závažným nedostatkem vody. Čtyři hrdinové – Fiend Prince, Beelzebub, Sheriff Rao a Demon Thief – se společně vydají na výpravu, aby našli skrytý zdroj vody. Nebudou však muset jít pouze pěšky, ale k dispozici budou mít i řadu vozidel, která jim cestu pouští usnadní. Na té cestě nicméně potkají i spoustu nepřátel. Hra vyjde na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series a PC už 26. dubna.

Harold Halibut

Výtvarně netradiční hra od studia Slow Bros. je ve vývoji už celou řadu let, vlastně přes celou dekádu, ale není se čemu divit. Vývojáři a výtvarníci si totiž zvolili i pro hru techniku stop-motion animace, tudíž je Harold Halibut doslova takovým hratelným animovaným filmem. V podstatě by se dalo říct, že jde o 3D adventuru, možná i trochu point-and-click, která se však nebojí experimentů ani na poli hratelnosti, a též nás čeká zajímavý příběh plný vzrušujících dialogů. Harold Halibut má také konečně datum vydání, jež bylo stanoveno na 16. dubna, a vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Death Sprint 66

Death Sprint 66 jsou akční a brutální závody, jež jsou zároveň popisovány jako netradiční a svérázný mix Mario Kart, Mirror’s Edge nebo The Finals a gladiátorských arén. Hra prozatím míří na PC a vyjít by měla někdy v průběhu léta, vývojáři nicméně později nevylučují ani vydání na konzole.

Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 vychází již za pár hodin, tudíž nadešel správný čas pro uvedení launch traileru. Více o hře naleznete v našem archivu, případně se můžete obrátit i na naši textovou či videorecenzi.

Zoochosis

Flintlock: The Siege of Dawn

Enotria: The Last Song

The Constructors

Tenebris Somnia

Dustborn

Voidwrought

Ascendant Infinity

Battle Juice Alchemist

Awaken Astral Blade

EV2

Hauntii

Space Prison

Blockbuster Inc

Project Mango

Outpost Infinity Siege

Farewell North

Final Stand Ragnarok

TerraTech Worlds

Blue Prince

Worshippers of Cthulhu

The Heirloom

Spine

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru