Sony měla snížit objem produkce PlayStation VR2

Sony měla snížit objem produkce PlayStation VR2

Bloomberg tvrdí, že je nízký zájem o předobjednávky. Místo 2 milionů kusů vyrobí jen milion

Zdroj: Sony
31. 1. 2023

Společnost Sony měla podle zdrojů agentury Bloomberg snížit celkový objem výroby headsetu PlayStation VR2 pro první vlnu prodejů. Bloomberg cituje zdroje obeznámené s plány Sony a přináší i důvod, proč se japonská společnost k tomuto kroku rozhodla. Leží údajně v nízkém zájmu o předobjednávky, kvůli čemuž má být v prvním čtvrtletí existenčního cyklu PS VR2 vyrobeno pouze milion kusů namísto plánovaných dvou. „Tokijský gigant informoval partnery z řad dodavatelů, aby očekávali menší množství objednávek,“ cituje pak Bloomberg své zdroje a doplňuje, že odhad očekávaného množství prodaných kusů od letošního dubna do příštího března činí 1,5 milionů kusů.

Předobjednávky začala Sony přijímat v listopadu, nejprve v limitovaném množství a následně bez jakýchkoliv omezení pro všechny ostatní. Podle Bloombergu ale i nyní, necelý měsíc před uvedením headsetu, přijímají prodejci předobjednávky bez čekacích listin, což nebývá u očekávaných herních periferií tak časté. Důvodem nízkého zájmu může být samozřejmě cena, stanovená na 14 990 korun, resp. 16 290 korun se hrou Horizon Call of the Mountain, stejně jako nižší zájem o VR než o samotné herní konzole. V tomto ohledu je ale férové doplnit, že se Sony snaží uvést na trh VR headset, který nebude postrádat obsah. K dispozici bude přes 30 her hned v den vydání 22. února, kterým jsme se podrobně věnovali v polovině ledna v souvislosti s novými informacemi a oznámeními.

Mezi novými hrami jsou i updaty pro již existující tituly, jako je například Gran Turismo 7, které nabídne ve VR kompletní obsah standardní verze. Podobně na tom pak bude například No Man’s Sky nebo Resident Evil Village, které přirozeně doplní celou další plejádu originálních her či nových verzí určených pro PS VR2. Jedním z titulů, který se má dočkat té největší péče, je již zmiňovaný Horizon Call of the Mountain, kterému se navíc Sony včera věnovala na blogu PlayStationu a zástupci Guerrilla Games přinesli úplně nové detaily o herním světě i hlavním hrdinovi. Přesto to ale podle Bloombergu nemuselo stačit k upoutání zájmu očekávaného množství zákazníků a agentura se stále vrací ke zmiňované ceně. Cituje analytika Damiana Thonga z Macquarie Capital, který označil PS VR2 za nic víc než drahé příslušenství k PS5 a zařízení staví svou cenou proti dalším VR headsetům na trhu. Netýká se to však pouze Sony, ale zmíněna je i společnost Meta, která zaznamenala pokles prodejů headsetu Quest 2 po zvýšení jeho ceny, což pravděpodobně vedlo i k nečekané úpravě cenovky Questu Pro v USA a Velké Británii o 400 dolarů, resp. 200 liber. Jde ovšem pouze o časově omezenou nabídku, která se navíc netýká států EU, kde zařízení stojí 1800 euro.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru