Sony kupuje Firewalk Studios, Focus Entertainment pak Dovetail Games

Sony kupuje Firewalk Studios, Focus pak Dovetail Games

Firewalk chystá další AAA live service titul, Focus získává odborníky na vlakové simulátory

Zdroj: Sony
21. 4. 2023

Herní společnosti opět vyrazily na nákupy a máme z toho hned dvě zajímavé akvizice. Tentokrát se znovu o něco rozrostla už tak velká rodina Sony a PlayStation Studios, další přírůstek si pak připisuje i společnost Focus Entertainment. Ta přitom slibuje, že ještě ani zdaleka nekončí, co se fúzí a akvizicí týče a nejinak tomu je i u Sony.

Společnost Sony včera večer oznámila nákup Firewalk Studios veteránů z Bungie a Activisionu od společnosti MaybeMonsters, čímž posiluje ve svých snahách o live service tituly, které se snaží posunout dál. Firewalk je dalším studiem, které bude pracovat na velké AAA live service hře, kterých momentálně Sony neplánuje zrovna málo. Loni společnost oznámila, že do roku 2026 hodlá vydat 10 takových titulů, přičemž za podobným účelem koupila i studio Bungie a Haven Interactive Studios. O chystané hře od Firewalk toho z příspěvku na blogu PlayStation, jenž vítá studio a vývojáře do rodiny PlayStation, bohužel mnoho nevíme, ale Sony si pochvaluje ambice a zápal týmu, stejně tak jejich inovace v oblasti hraní a spojování hráčů. Studio navíc se Sony již spolupracovalo, ale současná akvizice má dotáhnout chystaný titul ještě na vyšší úroveň.

Focus Entertainment kupuje britské studio Dovetail Games, které je známo mnoha svými simulátory, především pak Train Simulatorem a Train Sim World, za nespecifikovanou částku. Odborníci na vlaky, ale i rybaření a letectví, by však měli zůstat na svém místě a ve studiu by se nemělo nic zásadně měnit, jelikož si Focus pochvaluje jejich vlastněné IP a management, který by měl nadále pokračovat v běžném provozu, jelikož by „bylo nevhodné zasahovat do jejich operací“, které fungují. Focus je z hlediska akvizicí stále aktivnější – od roku 2020 zakoupil například studia Deck13 nebo Dotemu – a vidí v tom potenciál do budoucnosti. Pro společnost je nicméně důležité, aby všechny nákupy zapadaly do jejich strategie a DNA, jak uvedl pro GamesIndustry.biz Yves Le Yaouanq. Už v tuto chvíli mají vyhlédnutá další studia, která by zapadala do jejich portfolia, čili určitě můžeme očekávat další oznámení na poli nákupů herních studií a společností.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru