Ratatan, Skvělý Patapon se dočká duchovního nástupce

Skvělý Patapon se dočká duchovního nástupce

Původní autoři pracují na nové rytmické strategii, která nechá zavzpomínat na éru PSP

Zdroj: TVT
16. 7. 2023
Název: Ratatan Vývojář: Platformy: , , , , , Žánr:

Patapon byla naprosto skvělá série, která kombinovala prvky strategií a rytmických her. Měla okouzlující grafiku i nakažlivou hudbu. Originál vyšel v roce 2007 na PSP a následovaly dvě další podobně zdařilé hry. Za tituly přitom stálo studio Pyramid a dnes už neexistující first party tým Japan Studio. V comeback už jsem upřímně řečeno ani nedoufal, ale stalo se. Na akci BitSummit byl oznámen duchovní nástupce pod názvem Ratatan.

Za hrou přitom stojí původní designér Hirojuki Kotani a o hudbu se opět postará Kemmei Adači. Ještě než se nám ale Ratatan dostane do rukou, musí úspěšně projít crowdfundingovou kampaní. Své snažení na Kickstarteru má odstartovat už tento měsíc, přesněji 31. července. Před spuštěním kampaně se pak máme dozvědět víc podrobností, teď si bohužel musíme vystačit jen s tím základním.

Na jedné obrazovce bude bojovat i víc než stovka malých roztomilých válečníků.

Přímo na akci BitSummit autoři prozradili jen minimum informací, ale magazín Video Games Chronicle se na soukromém setkání dozvěděl přeci jen o něco víc. Třeba, že hra bude obsahovat roguelike prvky a nabídne také multiplayer až pro čtyři hráče. Na jedné obrazovce bude bojovat i víc než stovka malých roztomilých válečníků. Kotani prozradil, že chtěl udělat hru jako Patapon, ale s novými prvky. Nevyloučil přitom, že by někdy v budoucnu mohl pracovat na regulérním pokračování se Sony.

Z toho se zdá být zřejmé, že PlayStation nemá s novinkou nic společného. Podle Kotaniho byl původní Patapon opravdu unikátním zážitkem v době vydání. Chtěli prý proto udělat novou hru pro moderní dobu. I když by podle Kotaniho mohl vzniknout regulérní další Patapon, Ratatan je podle něj hra s vlastním stylem a specifickou hratelností. Až poté prý může být možnost mluvit se Sony o tom, co dál.

Za Ratatanem stojí japonský tým TVT (Tokyo Virtual Theory). Autoři titul už v minulosti teasovali pod pracovním názvem Project JabberWocky. Víc toho o hře neprozradili. Neznáme dokonce ani cílové platformy nebo předpokládaný termín uvedení.

Sony uzavřela Japan Studio (k mé velké lítosti) v roce 2021. Ale Kotani říká, že PlayStation stále hodně podporuje japonské vývojáře a zjevně necítí po odchodu ze Sony žádnou zášť.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru