Simon the Sorcerer Origins, Leonardo Interactive, Simon the Sorcerer Origins se připomíná a odkládá

Simon the Sorcerer Origins se připomíná a odkládá

Pokračování slavné adventurní série má nový teaser. Do soundtracku přispěje i Rick Astley

Zdroj: Leonardo Interactive, RCA Records / koláž, Vortex
27. 7. 2023

Minulý rok v květnu jsme se dočkali oznámení nečekaného návratu legendární série adventur Simon the Sorcerer. Příběh tohoto mladého čaroděje se začal psát již před dlouhými 30 lety, ale v poslední době byl jeho odkaz lehce pozapomenut. To měl a i nadále má změnit právě titul Simon the Sorcerer Origins, na němž pracuje italské Smallthing Studios a vydává jej společnost Leonardo Interactive. Fanoušci série navíc byli ubezpečeni, že je nová hra plně kanonická a navazuje na předchozí díly. Podle původních plánů měla ovšem hra vyjít už letos 28. března, tak se ovšem nestalo. Nyní vydavatel Simon the Sorcerer Origins připomněl novým teaserem a uvedl, že dorazí až v průběhu příštího roku.

První díl Simon the Sorcerer od Adventure Soft pro Amigu a DOS vyšel už v roce 1993. Hra nabízela na svou dobu skutečně půvabnou a dodnes doslova kouzelnou grafiku, sympatického hrdinu a příběh inspirovaný Zeměplochou a plnou nejrůznějších popkulturních narážek. V roce 1995 vyšlo pokračování Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe, které následovaly odbočky v podobě titulů Simon the Sorcerer’s Pinball a Puzzle Pack, další plnohodnotné pokračování Simon the Sorcerer 3D pak dorazilo v roce 2002. Jak už napovídá samotný název, jednalo se v tomto případě o 3D titul, zajímavostí navíc je, že obdržel kompletní českou lokalizaci včetně dabingu. V letech 2007 a 2008 vyšly německá a posléze i anglická verze Simon the Sorcerer 4: Chaos Happens, stejný postup byl aplikován i v případě Simon the Sorcerer 5: Who’d Even Want Contact?! v letech 2009 a 2010. Bylo oznámeno i pokračování Simon the Sorcerer 6: Between Worlds, které mělo být epizodické, ale vývoj byl nakonec pozastaven.

Vraťme se ovšem k Simonovu velkolepému návratu, i když opožděnému za původními plány. Nadále platí, že Simon the Sorcerer Origins sází vedle point’n’click ovládání i na „klasickou“ 2D stylizaci s ručně kreslenými animacemi, samozřejmě však v jiném duchu než v devadesátkách. Ovšem vzhledem k častému narušování čtvrté stěny a nejrůznějším vtípkům není příliš překvapivé, když se v novém videu objeví i Simonova postarší pixelovaná podoba. Zatím však stále nebylo oznámeno, zda se do hlavní role vrátí Chris Barrie, jehož mohou zdejší diváci znát mimo jiné jako představitele Arnolda Rimmera v Červeném trpaslíkovi, loni však vývojáři uváděli, že v jeho návrat doufají. Stejně tak uvedli, že by čistě z nostalgie rádi hru přinesli i na Amigu, čistě na vlastní pěst. Novinkou nicméně je zapojení slavného zpěváka a skladatele Ricka Astleyho, který má svou hudbou přispět do soundtracku. Doufejme, že je to pravda, když vezmeme v potaz jeho slavnou píseň Never Gonna Give You Up a s ní spojený meme…

Vývojáři ze Smallthing Studios na pokračování, které nás však zároveň vezme před první díl, pracují už tři roky. Kromě toho, že se nyní po dlouhých měsících mlčení znovu ozvali, rovněž uvedli, že mají namířeno na letošní Gamescom. Celkově se tedy dá očekávat, že se v nadcházejících měsících dozvíme o hře více. Simon the Sorcerer Origins vyjde na všechny současné platformy, tedy PC, PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series a Nintendo Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru