Silent Hill: Townfall, Annapurna Interactive, Konami, Silent Hill: Townfall je údajně propojené s P.T.

Silent Hill: Townfall je údajně propojené s P.T.

V traileru se krátce objevuje podobná chodba, má to ovšem potvrzovat i jistý zdroj

Zdroj: Konami
26. 10. 2022
Název: Silent Hill: Townfall Vývojář: Vydavatel: ,

Minulý týden společnost Konami po dlouhých letech ukončila čekání fanoušků série Silent Hill, když během prezentace Silent Hill Transmission představila budoucnost série. Vedle remaku Silent Hillu 2 se dočkáme i filmu Return to Silent Hill a her s podtituly f, Ascension a Townfall. Každá z nich je něčím unikátní a slibuje cosi nového do série, v případě Townfall se však objevily teorie, které celý titul činí ještě o něco zajímavější.

Trailer k Townfallu toho příliš neřekl. Víme, že půjde o hru od nezávislého studia No Code, které stojí za hrami Stories Untold nebo Observation, což je velice pozoruhodný a náležitě oceněný hororový sci-fi thriller. Dále víme, že se na hře rovněž podílí vydavatel Annapurna Interactive a že všichni respektují Silent Hill jako takový, ovšem Townfall má ovšem s námětem pracovat trochu jinak. Trailer samotný zahrnuje pouze pohled na vysílačku a několik replik a záběrů. Z toho se dalo vyčíst všechno možné, ale podstatu hry to příliš neobjasnilo.

Zdá se však, že Kodžimova hratelná ukázka P.T. k někdejší plánované a zrušené hře Silent Hills nás nenechá spát a že se bude neustále vracet nás strašit. Je totiž možné, že Silent Hill: Townfall na P.T. nejenže odkazuje, ale odehrává se ve stejném světě. Naznačovat to má jeden z těžko zachytitelných záběrů v traileru na Townfall, kde se v čase 0:48 objevuje chodba podobná té z P.T. S touto teorií (či něčím víc?) přišel portál The Leak, který se zaměřuje nejen na úniky v herní sféře, ale i ve filmech, hudbě nebo politice. Jedná se ovšem o poměrně čerstvý web, a tak zatím nemůžeme mluvit o vybudované důvěryhodnosti. Navíc samozřejmě může jít o jakoukoli jinou chodbu, nikoli zrovna o tuto konkrétní z Kodžimova P.T.

Zdroj: Konami

The Leak ovšem tvrdí, že mají kromě tohoto krátkého záběru i zdroj, podle něhož má mít nová hra souvislost právě s P.T. Není ovšem konkrétně zmíněno, jakého rázu tyto souvislosti jsou. Teoreticky se nabízí „pokračování“, případně zkrátka jen zasazení na stejné místo. Ačkoli lze tyto informace v tuto chvíli jen těžko ověřit, nepochybně vzbudí pozornost u hráčů, kteří jsou P.T. i po letech stále fascinováni. To dokazuje i nedávné (poměrně složité) spuštění ukázky na nejailbreaknuté konzoli PlayStation 5.

Zájem o P.T. v srpnu přiživil i sám Kodžima, kdy u příležitosti výročí zavzpomínal na vydání, přičemž se k němu připojila i zaměstnankyně Konami, která stála za vydáním i stažením ukázky, a odhalila některé detaily. I když bylo Silent Hills zrušeno a P.T. odstraněno, stále nehodlají zmizet v propadlišti dějin. Vrátíme se však do jejich světa prostřednictvím Townfallu? Zatím můžeme jen hádat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru