Hideo Kodžima vzpomíná na vydání P.T.

Zaměstnankyně Konami, která stála za vydáním i stažením ukázky, odhaluje nové detaily

Zdroj: Konami
15. 8. 2022
Název hry: P.T. Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 12. 8. 2014 Platformy: Žánr: ,

U příležitosti osmého výročí od vydání hororovky P.T., nebo přesněji řečeno hratelné ukázky nové hry Sillent Hills, zavzpomínal Hideo Kodžima na Twitteru na to, jak se jim povedlo hru falešně vydat. Kodžima tehdy odhadoval, že dokončení hry zabere hráčům dva měsíce, jelikož využili řady mechanismů, kvůli kterým museli hráči spolupracovat. To, že hráči hru vyřešili a prokoukli za dva dny, poté označil za zklamání, jak nyní připomíná.

P.T. vyšlo zcela nečekaně na Gamescomu v roce 2014 a fungovalo jako hratelná ukázka hry Sillent Hills. Součástí vývoje byli i Norman Reedus jako hlavní hrdina a Guillermo del Toro coby režisér, vývoj byl ovšem zrušen v roce 2015. Nakonec se ovšem Kodžima s oběma znovu sešel právě u Death Stranding. Avšak zrušení vývoje Silent Hills současně znamenalo i stažení P.T., které zcela zmizelo z PlayStation Store. I o tom přinesla nové informace právě Pearl L.

„Protože Konami.“

Ke Kodžimovi se posléze připojila na Twitteru se svými vzpomínkami i někdejší zaměstnankyně Konami, která na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Pearl L – právě ta měla na svědomí vydání, ale zároveň i odstranění z PlayStation Store, ačkoli si podle svých vlastních slov přála, aby se věci vyvrbily jinak. V tuto chvíli je její účet ovšem už nastaven jako soukromý, jelikož měly její informace větší dosah, než patrně čekala. Popsala, jak připravovala falešné vydání hry včetně falešného vývojáře 7780s Studio, a poté volala i do Sony, aby hru, respektive její upoutávku stáhli. Tvrdí, že to byl „super zábavný rozhovor“.

Otázky hráčů a fanoušků na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat, nicméně na otázku, proč byla ukázka stažena, odpověděla pouze stručně a trochu vyhýbavě stylem „protože Konami“. Pearl L poznamenala, že spolupráce se Sony byla vždy skvělá a dostali pro P.T. řadu výjimek, proto podle ní bylo potom značně trapné, když s nimi řešila stažení P.T., jelikož se mělo jednat o úplně první hru, jež měla být nejen smazána z nabídky, ale rovněž mělo být zabráněno jejímu opětovnému stažení. Přiznává však, že to pro ni byla skvělá zkušenost a vlastně i zážitek, když sledovala, jak hráči postupně přicházejí celému zážitku z P.T. na kloub.

Chystá Kodžima něco na Gamescom?

Před pár dny se Kodžima na svém Twitteru pochlubil fotkou a stručnou informací, že právě dokončil editaci čehosi. Blížící se Gamescom a tím pádem i akce Opening Night Live, která proběhne 24. srpna a uvádět ji bude Kodžimův přítel Geoff Keighley, což je skvělá příležitost pro to, aby Hideo Kodžima rovněž vystoupil. Může představit například druhý Death Stranding, jenž je v podstatě takovým veřejným tajemstvím, neboť jej několikrát naznačoval nejen Kodžima, ale i herec Norman Reedus. Ukázat by se ovšem mohl i cloudový horor Overdose, který tvoří pro Microsoft, už loni navíc panovaly zvěsti, že někteří již trailer ke hře viděli, letos se navíc začaly objevovat další informace o celém projektu. Pakliže Kodžima upravoval právě trailer na Overdose, může se jednat o nějaké změny určené k představení hry nebo zcela nový trailer. Nedá se ovšem vyloučit, že se jedná o úplně něco jiného. A samozřejmě je zde i možnost, že tentokrát Kodžima škádlí příliš dopředu (či jen pro legraci) a nyní se nic ukázat nechystá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru