Horizon Forbidden West, Sony Interactive Entertainment, Guerrilla Games potvrzuje vývoj dalšího Horizonu

Seriál podle hry Horizon Zero Dawn má být zrušen

Vše má souviset s nepříjemnou kauzou kolem showrunnera. Netflix zatím nic nepotvrdil

Zdroj: Sony
4. 7. 2024

Magazín Rolling Stone přinesl na konci června zprávu o údajném dění v produkční společnosti Universal Content Productions, známé díly seriálu The Umbrella Academy. Sestávala z anonymních vyjádření dvanácti zaměstnanců, kteří si stěžovali na nevhodné chování showrunnera Stevea Blackmana. Ten nařčení o šikaně a bossingu popřel, zpráva však má další vývoj, který se potenciálně dotýká i světa videoher. Blackman měl totiž vést přípravy seriálu podle hry Horizon Zero Dawn, který vznikal pro Netflix, s ohledem na aktuální dění ale má být celý projekt pozastaven, v horším případě zrušen.

Informace zatím není oficiálně potvrzená, přišla s ní však známá investigativní novinářka a autorka původního článku o Blackmanovi Cheyenne Roundtree. Ve svém tweetu uvedla, že The Umbrella Acadamey zrušila dva showrunnerovy projekty, mezi kterými je jednak vlastní seriál Orbital a jednak právě adaptace Horizonu. Žádné bližší informace novinářka nepřinesla, zrušení obou seriálů nicméně prezentuje poměrně sebejistě a v tweetu nepředkládá žádné pochyby.

Poprvé se o seriálu psalo v červnu 2022, když o něm promluvil novinář Jeff Grubb. Zmínil, že by se hra mohla jmenovat Horizon 2074 a vzít diváky před události obou dosud vydaných her. Později Grubb své přesvědčení o názvu i synopsi zmínil podruhé, nicméně později došlo na oficiální oznámení, které naopak odhalilo, že půjde o adaptaci prvního dílu herní série, jak je uvedeno výše. Blackman potvrdil, že hlavní hrdinkou bude Aloy a půjde o záchranu světa, stejně jako ve hře. Jestli se ale projekt někdy zhmotní, je nyní v ohrožení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru