Mafia: The City of Lost Heaven, Gathering of Developers, Salieri ovládne původní Mafii a Lost Heaven v létě

Salieri ovládne původní Mafii a Lost Heaven v létě

Ambiciózní mod Rise & Fall se chýlí ke konci. Nabídne zimní město či jízdu na motorce

Zdroj: 2K Games / 7K
14. 4. 2024
Název: Mafia: The City of Lost Heaven Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 8. 2002

Před dvěma roky jsme si zde na Vortexu představili jeden z nejambicióznějších počinů, které se za dlouhých 20 let zrodily v modderské komunitě kolem legendární české Mafie. Projekt Rise & Fall od českého uskupení 7K se vracel do minulosti ještě před události první hry a nabízel možnost se vydat na cestu k moci v roli Salieriho. Jejich plány byly nicméně natolik velké, že pro ně nestačila pouze jedna modifikace, a proto se rozhodli Salieriho vzestup rozdělit. Moddeři za sebou již mají i druhou část a v tuto chvíli dokončují třetí a závěrečnou, která nejenže posouvá příběh, ale i možnosti hry jako takové. I tentokrát totiž nechybí zbrusu nové mechanismy, které původní hra nezahrnovala.

Závěr Rise & Fall se odehrává v období od konce roku 1922 až do léta 1923, zatímco se postupně propracováváme k onomu pádu, který zvěstuje už samotný název modifikace. Rodina Peppone zažívá zlaté časy díky prohibici, ale situaci v Lost Heaven komplikuje její temná minulost a především nástup další rodiny, v jejímž čele stojí Don Alberto Maranzano. A jak koneckonců víme z původní hry, s Pepponem to ani nemůže dopadnout dobře, právě i kvůli budoucím nepřátelům Salierimu a Morellovi. Ve třetí části se setkáme s postavami známými již z předchozích dílů, objeví se ovšem i nováčci. Mod zahrnuje 9 kapitol, přičemž celá kampaň by měla zabrat 13 až 15 hodin herního času. Navíc se hráči vypraví i mimo Lost Heaven, a to do města Winston Salem kvůli obchodnímu jednání. Příběhem modifikace ovšem nekončí, jelikož mají autoři na svědomí i rozšíření volné jízdy FreeRide Expansion.

Kromě toho autoři dále pracují na extrémní jízdě se sedmi speciálními úkoly a tedy i sedmi speciálními vozidly a lákají na živé město plné různých interakcí. Rozšiřování hry si však vybralo svou daň, a tak museli kvůli jejím limitům pozměnit FreeRide Expansion, zároveň není v rámci modifikace možnost si zahrát původní příběh Tommyho Angela. Celkově bude modifikace zabírat zhruba 8 GB místa a společně s pracemi na závěrečné části se vývojáři pustili i do oprav a rozšiřování předchozích dvou částí. Změny se dotkly například vozidel a jejich jízdních vlastností, dále došlo na úpravu inventáře, textur a animací. Z novinek na hráče čeká střelba z rozšířeného arzenálu čítající BAR M1918, Browning M1919 a speciální luparu, kromě toho se ve hře objeví i autobus, dokonce i motorka. Vzhledem k zimnímu zasazení nebude chybět ani sníh.

Soundtrack pro mod opět složil Miloslav Burda, zahrnuty jsou i no copyright skladby od menších tvůrců a na umělou inteligenci, s níž autoři rádi experimentují. Součástí hry je opět i dabing, který však opět primárně vznikl za přispění skutečných hlasů, nikoli těch generovaných, pro několik menších postav bylo ale přece jen umělé inteligence využito. Momentálně si tvůrci rovněž pohrávají s myšlenkou na vytvoření menšího množství krabicové verze bez CD a nejspíše s mapou, ale to až po vydání samotné modifikace. To je zatím naplánováno na léto.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru