Mafia: The City of Lost Heaven, Gathering of Developers, Nový mod do Mafie nabídne příběh mladého Salieriho

Nový mod do Mafie nabídne příběh mladého Salieriho

Představí rodinu Peppone, nové postavy i lokace. Nechybí ani dabing a vlastní hudba

Zdroj: 7K
10. 8. 2022
Název: Mafia: The City of Lost Heaven Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 8. 2002

Modderská komunita kolem první Mafie je i po bezmála 20 letech od vydání, jehož výročí oslaví nyní v srpnu, velice aktivní. Svědčí o tom přírůstky v podobě modů, mezi nimiž se skrývají nejrůznější úpravy či drobné příběhové mise. Občas se ovšem objeví něco s větším rozsahem i většími ambicemi.

Tím je nová příběhová modifikace, která nás zanese do období před událostmi první Mafie. Nese název Rise and Fall a stojí za ní čeští moddeři a tvůrci z uskupení 7K. Vedle obrovského Titanic Modu, na němž pracuje od roku 2006 holandský tvůrce s přezdívkou MrRobville, se v tuto chvíli jedná o největší vyvíjený počin v modderské komunitě kolem Mafie. Tvůrci slibují 15 misí s novým příběhem, novými postavami a mnoha úpravami hry jako takové.

Příběh modifikace začíná deset let před původní hrou, tedy v roce 1920, a končí o dva roky později. Jak ze hry víme, tehdy městu Lost Heaven vládl Don Peppone, pod nímž společně sloužili budoucí úhlavní nepřátelé Morello a Salieri. A právě mladý Salieri zde bude hlavní postavou. Kromě těchto známých postav se ale objeví i řada postav nových, které byly vytvořeny speciálně pro tento nový příběh, například bývalý boxer William Taylor, odborník na zbraně Aldo Armato, vždy dobře informovaný Alfred Visentini nebo nezkušený, ale věrný mladík Lorenzo Morri. Postav se však objeví v průběhu hry mnohem více. Rovněž na ulicích bude k vidění více lidí.

Zasazení do 20. let s sebou ovšem přineslo potřebu hru zásadně upravit a v některých ohledech přepracovat. Týká se to samozřejmě vozového parku, který pochopitelně nemůže být stejný jako v původní hře, současně je i upraven jízdní model, který má tyto rozdíly reflektovat. Nejinak je tomu u zbraní, na legendární Thompson 1928 musíte zapomenout, k dispozici však bude Thompson M1921 nebo Beretta 1918. Tvůrci kromě toho slibují i nové lokace, zmiňují kupříkladu pánský klub, venkovskou palírnu či Pepponeho restauraci i s ubytováním, zpřístupnili ale třeba i kostel v Oakwoodu.

7K a tým Rise and Fall:

· Jan "OravinCZ" Hořeňovský – vedoucí projektu, modely, postavy, scénář, dialogy
· Miroslav "TondmiCZ" Tondl – vedoucí projektu, modely, textury, script, scénář, vozidla
· Jan "Šafry7K" Šafránek – modely, textury, script, scénář
· Petr "Mafioso27CZ" Novotný – textury, zvuky, scénář, dialogy
· Miloslav "Thirtee94" Burda – hudba
· Adam "RandaLL" Vaverka – modely
· Zdeněk "Zdenda55" Hakl – modely
· Josef "Sugar" Chadraba
· Erik "ErMk0s" Vaverka

Tvůrci slibují i vlastní dabing a hudbu, na které si dali obzvlášť záležet, o čemž svědčí slova Miloslava Burdy, jenž vystupuje pod přezdívkou Thirtee94 a z jehož pera nový soundtrack pochází: „Motiv dějové hudby je čistě originální a není kromě jedné výjimky inspirován originálním soundtrackem. Bude vás doprovázet při hraní, cutscénách a samozřejmě i v menu. Jen složení Main Theme skladby trvalo mnoho hodin, skladeb ale bude pochopitelně mnohem více a zaberou dohromady ještě spousta času.“

Hudbu si ostatně můžete poslechnout níže, tvůrci nám poskytli jak zmiňovaný Main Theme, ale i další ze skladeb nazvanou Light in the Darknes. Modifikace bude i namluvená, nicméně nikoli profesionálně, tvůrci se museli spolehnout na sebe a své další spolupracovníky. Povedlo se jim ovšem k projektu přizvat pár známějších hlasů, přesněji z řad Youtuberů či streamerů. V dabingu proto budou ke slyšení i STN, BioHazardJoker a Peťan, jenž se pravidelně věnuje natáčení modů k Mafii. Později je v plánu pořídit i překlad do angličtiny a ruštiny.

Mafia: Rise and Fall – Main Theme

Ukázka ze soundtracku Rise and Fall – Light in the Darkness

Modifikace bude rozdělena na dvě části, přičemž vydání té první tvůrci plánují ještě letos v zimě. Tým však nepracuje pouze na tomto velkém modu, nýbrž i na řadě menších. Z dokončených lze zmínit například Paulie Mod, Atentát Mod nebo Dark Alley, které nabízejí krátké mise. Ve vývoji je ovšem i trochu jiný a větší mod s názvem Camel City, který přepracovává Lost Heaven na město Winston-Salem v Severní Karolíně a činí jej otevřenějším a přístupnějším. V tuto chvíli se ovšem většina pozornosti soustředí právě na Rise and Fall. Pokud vás tento projekt zaujal, případně další tvorba studia 7K, můžete tvůrce sledovat na webu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru