Saber Interactive se zbavuje zmínek o Embraceru

Saber Interactive se zbavuje zmínek o Embraceru

Jedná se o nepřímé potvrzení možného prodeje. Ke své příslušnosti se nehlásí už ani logo

Zdroj: Saber Interactive
14. 3. 2024

Embracer již stihl zavřít řadu studií či naopak ztenčit jejich pracovní řady nebo zvažovat jejich prodej. Na konci února novinář Jason Schreier přišel na základě informací od zdrojů obeznámených se situací uvnitř a kolem společnosti se zprávou, že se takto zřejmě zbavuje i Saber Interactive. Podle Schreiera měla být skupina nabídnuta za 500 milionů dolarů, což by pro Embracer samozřejmě znamenalo další krok ve snaze o umazání svého dluhu. Žádné oficiální vyjádření zatím nepřišlo, nicméně pravdivost těchto informací nyní nepřímo potvrzuje samotný Saber Interactive tím, že z jeho stránek zmizely veškeré zmínky o Embraceru.

Ještě nedávno bylo možné se na oficiálním webu dočíst: „Saber Interactive je americkým vývojářem a vydavatelem her. Součástí je více než 20 studií a více než 2500 zaměstnanců po celém světě, čímž jsme jednou z klíčových obchodních jednotek Embracer Group.“ V současnosti však v popisu zmínku o Embraceru nenalezneme a navíc ze samotného loga společnosti zmizel doplňující text „An Embracer Group Company“, proto zde nyní nalezneme jen piktogram a nápis SABER. Ani jedna ze zúčastněných společností zatím nezareagovala na dotazy a prodej nepotvrdila, pokud k němu však dosud nedošlo, vše nasvědčuje tomu, že půjde o bezprostřední a jistou záležitost.

Prodej a odpojení Saberu se všemi 3500 zaměstnanci by každopádně znamenalo zatím největší operaci v rámci restrukturalizace Embraceru. Kromě toho by Saber Interactive měl nadále pokračovat ve vývoji remaku Star Wars: The Knights of the Old Republic.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru