Embracer Group údajně prodává Saber Interactive

Embracer Group údajně prodává Saber Interactive

Další velký krok švédské společnosti na cestě za oddlužením. Stěhuje se i remake KOTORu

Zdroj: Disney
29. 2. 2024

Novinář Jason Schreier si na čtvrteční podvečer přichystal další zpravodajský granát. Na základě informací vlastních zdrojů obeznámených se situací v Embracer Group totiž tvrdí, že se společnost hodlá zbavit jedné ze svých největších větví – skupiny Saber Interactive. Za cenu přibližně 500 milionů dolarů ji má postoupit blíže neurčené skupině investorů a postarat se tak o další významný krok na cestě za vyrovnáním obřího dluhu, který má Embracer vůči svým věřitelům. Ke konci loňského kalendářního roku činil 1,5 miliardy dolarů s tím, že v polovině února Embracer naznačoval, že ještě do konce aktuálního finančního roku – tedy do konce března 2024 – klesne dluh přibližně na polovinu. Významnou část z toho tedy patrně bude tvořit částka inkasovaná za prodej Saberu, byť není v tuto chvíli potvrzeno, že se tak skutečně děje.

Podle Bloombergu se má nicméně Saber Interactive od struktury Embraceru skutečně odpojit, a to se všemi 3500 lidmi, které momentálně zaměstnává. Co je ještě důležitější, společnost má pokračovat ve vývoji remaku Star Wars: The Knights of the Old Republic, který k Saberu přešel v roce 2022 z Aspyr Media. Jak Schreier na stránkách agentury Bloomberg dále poukazuje, prodej Saberu má být dosud největší operací provedenou v rámci restrukturalizace celého Embraceru, což jen potvrzuje výše uvedené částky týkající se dluhu, resp. jeho plánovaného snížení.

Není patrně překvapením, že v těchto chvílích Saber ani Embracer situaci nekomentuje, s přihlédnutím k renomé Jasona Schreiera a skutečnosti, že se konec fiskálního roku nezadržitelně blíží, jde s velkou pravděpodobností o ten obchod, který naznačovaly nedávné finanční výsledky. Připomínáme, že Embracer kupoval Saber Interactive v roce 2020 za částku 525 milionů dolarů, takže je pravděpodobné, že se investice švédskému subjektu vrátí, otázkou ale je, jaké subjekty sdružené pod Saberem mají skutečně po nákupu odejít z Embraceru, v minulosti totiž tým kolem Larse Wingeforse přiřazoval pod hlavičku Saberu několik nových studií jako napířklad Demiurge Studios či New World Interactive.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru