S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, S.T.A.L.K.E.R. 2 se ukazuje v novém gameplay traileru

S.T.A.L.K.E.R. 2 se ukazuje v novém gameplay traileru

Pojď ke mně, láká nové video. Navozuje skvělou atmosféru v perfektní grafice

Zdroj: GSC Game World
Název: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Vývojář: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 5. 9. 2024

Ke konci května vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World potvrdili, že opět pokračují ve vývoji očekávané hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl i přes to, co se momentálně děje v jejich zemi. Zásluhu na tom má bezpochyby i přesun části studia do České republiky, který umožnil týmu pokračovat v práci. Ačkoli o sobě dávali vývojáři často vědět (a ne vždy to byly veselé zprávy), jejich vývojářské deníčky byly vedle informací o vývoji a různých záběrů doplňovány tím, co se na Ukrajině děje a jak probíhá vývoj AAA hry v době války, tentokrát se však rozhodli fanoušky potěšit novým trailerem a veškerou pozornost věnovat samotné hře.

Nové video se z převážné části skládá z gameplay záběrů, které ukazují další části Zóny a lokací, které ve hře navštívíme. Nutno konstatovat, že nevidíme žádný výrazný downgrade grafiky a skutečně se zdá, že pod rukama lidí z GSC Game World vzniká skvěle vypadající titul bez větších kompromisů. Atmosféra některých částí zachycených v traileru odpovídá původním hrám a nechybí samozřejmě obligátní pomrknutí ke knihám bratří Strugackých. S.T.A.L.K.E.R. 2 navíc bude pořádně akční záležitostí, s přihlédnutím k několika přestřelkám, ať už ve dne nebo v noci. Hra navíc z traileru skvěle zní a první komentáře fanoušků jsou velmi pozitivní. Nepochybujeme také, že se hráči budou v nadcházejících hodinách věnovat každému jednomu snímku nového videa a rozpitvají další věci, jako byl letmý pohled do inventáře, zpracování uživatelského rozhraní, jednotlivé postavy nebo zbraně a výbava.

Děláme vše pro to, aby byla vaše návštěva Zóny strhující, ujistilo studio fanoušky na Twitteru.

S.T.A.L.K.E.R. 2 měl původně vyjít už letos 28. dubna, ovšem na konci ledna si vývojáři vzali ještě několik měsíců času navíc, aby bylo vše podle jejich představ, ale samozřejmě aby dostáli i vysokým očekáváním ze strany hráčů. Za normálních okolností bychom hru už pravděpodobně hráli, neboť bylo nové datum vydání stanoveno na 8. prosince, vývoj byl však poznamenán ruskou invazí. Zatímco část studia pracuje v Praze, někteří neměli tu možnost se přesunout, a tak vývoj nadále pokračuje i v Kyjevě, mnohdy i v protileteckém krytu, jak ukázalo například nejnovější video. „Děláme vše pro to, aby byla vaše návštěva Zóny strhující,“ ujistilo studio fanoušky na Twitteru.

Nové datum vydání stanoveno nebylo, což je vzhledem k nejisté situaci pochopitelné, aktuálně je však v plánu, že bychom se hry měli dočkat v průběhu příštího roku. Připomínáme také, že hra nabídne i českou lokalizaci, na které pracuje známý překladatel Filip Ženíšek, jenž překládal i předchozí hry ze série (díly Shadow of Chernobyl a Clear Sky z let 2007 a 2008 měly dokonce i český dabing, Call of Pripyat z roku 2009 už „pouze“ české titulky) a zahájení prací na Heart of Chornobyl oznámil na konci července.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru