Returnal, Sony Interactive Entertainment, Returnal dorazí na PC již v únoru

Returnal dorazí na PC již v únoru

Nad rámec verze pro PS5 nabídne lepší ray-tracing, multiplayer nepodporuje cross-play

Zdroj: Sony
18. 1. 2023
Název: Returnal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 30. 4. 2021

Hardcore sci-fi roguelike střílečka Returnal od finského studia Housemarque vyšla v roce 2021 exkluzivně pro PlayStation 5, kde se těšila velké oblibě hráčů, kteří vyhledávají podobné herní záležitosti. Mnoho dalších si poté přálo, aby hra vyšla i na PC, přičemž se o této verzi začalo ve velkém spekulovat. Ty loni v červnu podpořil únik obrázků z PC verzí Returnalu a Sackboye, přičemž ten se nedlouho poté dočkat potvrzení i vydání. Na konci září z Returnalu pro PC uniklo i video a o existenci této verze již nebylo pochyb, jen se muselo čekat na oficiální oznámení. To nakonec přišlo během The Game Awards 2022 s tím, že se hráči na PC hry dočkají na jaře. Nakonec je to ještě o něco dříve.

Společnost Sony v novém traileru představila vymoženosti a nové funkce, které s sebou vydání hry na PC přinese společně s přesunem na další platformu. Těmi se zabývá i článek na oficiálním blogu PlayStationu, kde se o nich rozepsal ředitel studia Housemarque Mikael Haveri, ale kromě toho jsme se dočkali i oficiálního data vydání, které v souvislosti s oznamovacím trailerem působí poměrně překvapivě. Dle traileru z TGA 2022 se hráči upínali k vyloženě jarnímu datu, ale hra nakonec na PC dorazí už 15. února, jak sám Haveri s radostí uvedl hned v prvním řádku svého článku.

Přejděme však nyní k tomu, co PC verze nabídne. Returnal podporuje ultraširoká rozlišení 21:9, a dokonce i 32:9, které mají nabídnout doslova jiný pohled na hru. Byla přidána podpora NVIDIA DLSS a AMD FSR, ale i NVIDIA NIS pro ty, kteří nedisponují hardwarem pro DLSS nebo FSR. K dispozici bude samozřejmě i ray-tracing, ale netýká se jen stínů, ale díky Climax Studios, které na portu pracuje, i odlesků. Už na PlayStationu 5 se Returnal chlubil svým prostorovým zvukem Dolby Atmos, přičemž ani na PC tomu nebude jinak, samozřejmě za předpokladu použití audio hardwaru, který podporuje 3D audio a 5.1 a 7.1. Samozřejmostí je podpora ovladače DualSense, díky němuž si budou moci hráči na PC vychutnat haptickou odezvu tak, jako tomu bylo na PS5. Dále byly zveřejněny i hardwarové nároky.

Zdroj: Sony

Returnal lze již předobjednat na Steamu nebo Epicu, kde je dostupný za 59,99€, v případě Epicu pak 1599 Kč. Předobjednávkou hráči získají bonusové předměty, které však jsou ve hře samotné k sehnání. Navzdory rozmanité jazykové podpoře, která čítá 23 lokalizací, se pro nás bohužel nic nemění a hra nebude stejně jako na PS 5 obsahovat české titulky, i když to není tolik překvapivé. Vydání PC verze nicméně znamená, že se můžou někteří nadšenci pustit do vlastního fanouškovského překladu. Oficiální popis na Steamu pak upřesňuje, že nechybí ani podpora achievementů, počítadla FPS nebo ukazatele využití GPU a CPU a sledování latence, zatím však není uvedena informace o podpoře Steam Decku. K dispozici bude i fotografický režim a multiplayer, ovšem cross-play v režimu výzev podporován není.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru