Souhrn z The Game Awards 2022

Souhrn z The Game Awards 2022

Nová hvězdně obsazená česká hra od autorů Vietcongu, Death Stranding 2 i Jedi: Survivor

Zdroj: InGame Studios

Rok se s rokem sešel a máme tady další The Game Awards. Akci, která by už dle názvu měla být především o předávání cen za nejlepší hry a jejich jednotlivé součásti za letošní rok, ale jak moc dobře víme, jedná se také o poslední velkou příležitost ke konci roku oznámit herní novinky, které nás čekají. Nutno však dodat, že z hlediska cen si hned úvod předávání ukradli Al Pacino a Christopher Judge… Nicméně zpět ke hrám. Už samotná preshow nicméně začala hned několika výživnými trailery a oznámeními, ale to byla samozřejmě jen předzvěst toho, co si přichystala hlavní show. Na co se tedy můžeme do budoucna těšit?

Death Stranding 2

Je to tady. Konečně je to tady. Hideo Kodžima skutečně lákal na pokračování Death Strandingu (prozatím s prostou číslovkou 2, jedná se však o pracovní název), které se dočkalo velkolepého oznámení s působivým trailerem. Po uvedení traileru na pódium zavítal i sám mistr Kodžima, aby ke hře řekl i něco málo navíc. Fanoušci mohou už nyní začít hledat různé detaily a zajímavosti, které se v traileru skrývají. A jak známe Kodžimu, určitě jich tam nebude málo. Kodžima zmínil, že hru značně ovlivnila pandemie koronaviru, spíše samotný příběh než vývoj, protože jej na základě toho, co jsme zažili, značně přepsal. A navíc pracuje i na něčem dalším, což dobře víme. Každopádně už z první ukázky je zřejmé, že Death Stranding 2 bude opět netradičním a silným zážitkem.

Crime Boss: Rockay City

A máme zde dokonce i české zastoupení, jelikož se objevilo velké překvapení z Brna. InGame Studios, které vede veterán českého herního průmyslu Jarek Kolář a dal dohromady řadu zkušených vývojářů, kteří se v minulosti podíleli na Vietcongu nebo Mafii, představilo zločineckou hru Crime Boss: Rockay City, na níž pracují s 505 Games. Jedná se o akční střílečku z pohledu první osoby, přičemž jejím hrdinou je Travis Baker, kterého ztvárnil Michael Madsen. Ano, ten Michael Madsen. A to není vše, jelikož další obsazení zahrnuje herce jako Danny Trejo, Danny Glover, Damion Poitier, Kim Basinger, Michael Rooker, Vanilla Ice a dokonce i Chucka Norrise. Hra je zasazena na Floridu v 90. letech, a tak i v traileru silně evokuje například GTA: Vice City. Tohle rozhodně stojí za pozornost, a nejen českých hráčů. Crime Boss: Rockay City vyjde na PC už 28. března 2023. Verze pro PlayStation 5 a Xbox Series dorazí později ve stejném roce.

Star Wars Jedi: Survivor

I nové Star Wars Jedi: Survivor, pokračování Fallen Order, postihl únik a nyní se též ukazuje, že byl pravdivý. Starší a zkušenější Cal Kestis, neboť se děj odehrává pět let po událostech první hry, se vrátí 17. března 2023, kdy hra vyjde. V novém traileru jsme měli možnost vidět nejen hezkou práci s kamerou, ale i záběry ze samotného hraní, ať už jde o průzkum světa nebo boj. Star Wars Jedi: Survivor dorazí na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X.

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI přišlo s novým trailerem plného akce, ale především konečně i s datem vydání, jak sliboval Naoki Jošida před měsícem. Ten navíc nyní osobně na The Game Awards zavítal a datum oznámil – 22. června 2023. Jošida poznamenal, že důležitým prvkem a součástí hry jsou velké souboje, v nichž se vyvolávají monstra, které však lze tentokrát přímo ovládat a nikoli jim jen poroučet. Datum vydání se nicméně zatím týká pouze PlayStationu 5, neboť se do konce roku 2023 jedná o exkluzivitu.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Jak už Geoff Keighley avizoval před slavnostním večerem, další hrou, která se v programu The Game Awards 2022 objevila, byl Cyberpunk 2077. Samozřejmě v souvislosti s chystaným příběhovým rozšířením Phantom Liberty, které dorazí v příštím roce na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series. V novém videu jsme se mohli podívat na záběry z rozpracované PC verze, zhlédnout některé nové lokace Night City a seznámit se s novými postavami. Tou nejdůležitější bude agent FIA Solomon Reed, kterého ztvární herec Idris Elba. Ten pak měl v závěru prezentace i krátký vzkaz pro fanoušky, ve kterém potvrdil, že se již brzy všichni setkáme ve hře. Bohužel, datum vydání zatím CD Projekt neodhalil.

Diablo IV

Kolem Diabla IV bylo v posledních hodinách před The Game Awards opravdu živo, když se přetřásaly spekulace o blížícím se odhalení data vydání a plánovaném betatestu. Vše se nakonec potvrdilo a vývojáři z Blizzardu skutečně využili galavečer k odhalení poslední informace, kterou hráči vyhlíželi. Bez dalšího zdržování – pokud půjde všechno podle plánu, Diablo VI vyjde 6. června příštího roku, což výrazně „zahušťuje“ obvyklý termín veletrhu E3, zvlášť když Diablo IV nebude jedinou červnovou velkou hrou. Trailer samotný podtrhuje mistrovství animátorů z Blizzardu a video dává vzpomenou na zlatou éru CGI filmečků třeba z World of Warcraft. Tedy s tím rozdílem, že nesledujeme trpaslíky nebo taureny, ale Inaria, který na souboj vyzívá dceru nenávisti Lilith.

Dune: Awakening

Funcom se vrátil s titulem Dune: Awakening, jak jsme doufali, a poprvé nám předvedl víc přímo ze hry. Pre-alfa záběry vypadají skvěle a lákají na open world survival MMO od autorů Conan Exiles. Svět Arrakis mají sdílet tisíce hráčů, budeme potkávat postavy z knih a filmů i si mezi nimi nacházet nové spojence. Vytvoříme si svou vlastní postavu, budeme zkoumat prostředí a snažit se v jeho neutěšených podmínkách přežít. Čekají nás souboje na zemi i ve vzduchu, musíme těžit a prodávat koření a pokusíme se ovládnout pouštní planetu, která je jeho jediným zdrojem ve známém vesmíru. Stejně tak si ale vytvoříme vlastní výbavu i obydlí. Můžete zkusit štěstí a přihlásit se do bety na oficiálním webu. Víc podrobností o hře najdete v našem archivu.

Horizon Forbidden West: Burning Shores

Další ze spekulací, která se v průběhu večera potvrdila, bylo oznámení příběhového rozšíření pro Horizon Forbidden West s podtitulem Burning Shores. Hlavní hrdinka Aloy se na nové dobrodružství vydá 19. dubna příštího roku a čeká ji výlet do Los Angeles. Tedy alespoň do míst, která z města andělů zbyla. Jak vývojáři z Guerrilla Games uvedli v navazující tiskové zprávě, příběh by měl navazovat na konec hlavní dějové linky a vedle nové lokace zapojit i řadu nových postav a monster, o kterých budou autoři podrobněji mluvit později. Je však důležité podtrhnout, že se vývojáři rozhodli v zájmu co nejvyšší možné kvality vydat Burning Shores pouze pro PlayStation 5, bez ohledu na to, že základní hra byla dostupná i na předchozím PlayStationu 4.

Horizon Call of the Mountain

Pokud se těšíte na uvedení PlayStation VR2 a hodláte si pořídit také Horizon Call of the Mountain, určitě vás potěší nová ukázka. Vývojáři nedohalili nic zásadního, poskytli jen necelých 40 sekund dosud neviděných záběrů, na kterých hra vypadá ještě lépe nežli na předchozích teaserech. Doplňují, že se do hry ponoříme coby Ryas, bývalý bojovník kmene Carja, který se vydá odhalit tajemství světa a bojovat s mocnými robomonstry v cestě za pomstou. Hra dorazí 22. února 2023 spolu se zmíněným VR headsetem od Sony.

Armored Core VI Fires of Rubicon

Vývojáři z FromSoftware si sice díky Elden Ringu mohli převzít cenu za nejlepší hru roku 2022, ale to určitě neznamená, že tým kolem Hidetaky Mijazakiho spočinulo na vavřínech. Spíš naopak! Po mnoha spekulacích, únicích obrázků a zaručených zpráv, že se FromSoftware vrátí k sérii Armored Core, to je konečně tady. Na The Game Awards byl uveden první trailer Armored Core VI: Fires of Rubicon, který sice neukazoval nic ze hry jako takové, ale fantastickým způsobem nastavil atmosféru a představil zničený svět, kterému vládnou obří mechanizované stroje. Další detaily se dozvíme později, hra nicméně vychází už příští rok a vedle nových konzolí a PC dorazí také na PS4 a Xbox One. A jen tak mimochodem, půjde o návrat po dlouhých 11 letech.

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Ano, fanoušci Warhammeru se konečně dočkali. The Game Awards totiž přinesly první gameplay trailer z toužebně očekávané hry Warhammer 40,000: Space Marine II, i když nejde o úplně čisté záběry z hraní. Přesto máme konečně možnost podívat se, s jakou atmosférou se na nás hra v příštím roce vrhne, v čem se oproti prvnímu dílu posunula kupředu, případně jak věrně budou jednotliví mariňáci zpracováni. V tomto ohledu se speciální péče dočkal hlavní hrdina poručík (nikoliv kapitán?!) Titus, který tedy zřejmě přežil vyšetřování Inkvizice, ale byl degradován, resp. jiným způsobem přišel o velení nad 2. kompanií, kterou má v moci Sicarius. Každopádně Titovi propůjčí ve hře hlas Clive Standen, kterého můžete znát napříkad jako Rolla v seriálu Vikingové. Hra stále nemá pevné datum vydání, nicméně dorazit má v příštím roce na PC, PS5 a Xbox Series.

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden je nová hra od francouzského studia Don’t Nod a společnosti Focus Entertainment. Vyjde příští rok a míří na PC, PS5 a Xbox Series. Píše se rok 1695 a vydáme se do Severní Ameriky, kde budeme bojovat s nadpřirozenými silami konvenčními zbraněmi i kouzly. Hlavními hrdiny jsou Red a Antea a podle autorů půjde o akční RPG, v němž budou mít naše rozhodnutí dramatické následky. Vývojáři lákají na dvě diametrálně odlišné hratelné postavy, z nichž jedna ovládá duchovní síly, zatímco druhá je zaměřená na tradiční boj a zbraně.

Tekken 8

Další z předem oznámených titulů, který se měl na TGA blýsknout trailerem, byl Tekken 8. Ačkoliv jsme v polovině září už první video viděli, nová ukázka konečně přišla s několika záběry přímo z hraní a nutno podotknout, že souboj se Street Fighterem 6 bude hodně zajímavý. Tekken opět spoléhá na své poměrně realistické ztvárnění bojovníků, nepočítáme-li tedy třeba Kinga s tygří hlavou, samozřejmě. Celkově se ale příliš nevzdaluje předchozím dílům a už od pohledu slibuje poměrně tradiční hratelnost. Jak vývojáři vyjmenovávají, v seznamu bojovníků nebude chybět Kazuya, Jin, Paul, Law, Lars, Jack-8, zmíněný King a připravit se máme i na návrat Jun Kazamy, která se naposledy na ploše hlavních dílů objevila v Tekkenu 6 z roku 2009. Aktuální osmý díl zatím datum vydání nemá, víme ale, že hra zamíří na PC, PS5 a Xbox Series.

Street Fighter 6

Šestý Street Fighter se ukázal v nové hektické ukázce, která kromě všeho možného obsahu a bojovníků odhalila i datum vydání. Potvrzuje se tak včerejší únik, který hlásal vydání v červnu 2023, jelikož hra skutečně vyjde 2. června 2023. Ve hře zavítáme do různých koutů světa a budeme moci vyzkoušet i celou řadu miniher.

Hades II

Studio Supergiants Games představilo pokračování svého roguelike hitu. Trailer naznačuje, že se Hades II hratelností v základu nevzdálí prvnímu dílu, tentokrát však nebude naším hrdinou Zagreus, nýbrž zatím nejmenovaná princezna podsvětí. Hra příští rok vyjde v předběžném přístupu.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Náznaky přícházely už dřív a pohrávat si s vámi bude chvíli i nový trailer. Řeč je o Suicide Squad: Kill the Justice League – novince od vývojářů z Rocksteady, do které zavítá jeden z nejoblíbenějších superhrdinů z DC Comics. Ano, součástí hry bude i Batman, který to ale nebude mít úplně snadné a čeká ho podobný osud jako Supermana. Jeho mysl totiž očividně ovládl Brainiac a Taks Force X ho bude muset odstranit. Podle traileru to ale zřejmě nebude mít jednotka padouchů vůbec snadné, protože Batman se trochu utrhnul ze řetězu a už rozhodně neplatí, že by své protivníky nezabíjel… Pokud se na hru těšíte, dočkáte se 26. května příštího roku na PC a nových konzolích.

Judas

Po dlouhých letech ve vývoji se nám ukázala také nová hra od autora BioShocku Kena Levina a studia Ghost Story Games. Judas je příběhová first person akce, která alespoň na první pohled minimálně svou výraznou stylizací určitě dědictví BioShocku nezapře. Vaším úkolem je uniknout z rozpadající se lodě. Možná se za tím účelem dokonce budete muset spojit se svými nepříteli.

Transformers: Reactivate

Transformers: Reactivate míří na PC i konzole a vyjde minimálně v betě už příští rok. Na hře pracuje známé studio Splash Damage. Má jít o on-line akci pro jednoho až čtyři hráče a autoři slibují úplně nový příběh. Ale bude možné zahrát si také za některé známé postavy.

Crash Team Rumble

Ani v případě návratu Crashe se tamtamy nemýlily. A skutečně půjde o on-line multiplayerovou týmovou hru, v níž se utkají 4 hráči proti 4. Titulní hrdina a další známé postavy dorazí na Xbox a PlayStation příští rok a hra vzniká ve studiu Toys for Bob.

Returnal (PC)

Dlouho se o Returnalu pro PC spekulovalo, dlouho se objevovaly různé náznaky a nechybělo ani pár úniků. Teď už není co řešit, jelikož hardcore sci-fi roguelike střílečka Returnal příští rok opustí PlayStation 5 a skutečně zamíří i na počítače, přičemž se vydání dočkáme už na jaře.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Nightingale

Baldur’s Gate 3

The Last of Us Part I (PC)

Super Mario Bros. ve filmu (klip)

The Lords of the Fallen

Remnant II

Wayfinder

Atomic Heart

Replaced

Blue Protocol

Dead Cells: Return to Castlevania DLC

Vampire Survivors

Valiant Hearts Coming Home

Hellboy Web of Wyrd

Fire Emblem Engage — Expansion Pass

Post Trauma

Viewfinder

After Us

A Plague Tale: Requiem

It Takes Two (merch)

Scars Above

Relic Hunters Legend

Among Us: Hide N Seek

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord

Destiny 2: Lightfall

Party Animals

Earthblade

Forspoken (demo)

Genshin Impact

Immortals of Aveum

Xbox Game Pass

The Last of Us (herní a seriáloví herci)

Company of Heroes 3 – Console Edition

Behemoth

Fall Guys

Meet your Maker

Zaklínač 3: Divoký hon (next-gen update)

Call of Duty: Modern Warfare II – Raid Episode 1: Atomgrad

Wild Hearts

Blood Upon the Snow – God of War Ragnarök (hudební vsuvka)

Lilith – Diablo IV (hudební vsuvka)

The Game Awards Orchestra – nominované tituly (hudební vsuvka)

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru