Resident Evil 4 (remake), Capcom, Resident Evil poběží vedle iPhonu 15 také na iPadu a Macu

Resident Evil poběží vedle iPhonu 15 také na iPadu a Macu

Hry sdílí postup mezi platformami. K vyzkoušení budou zdarma, odemknutí je za poplatek

Zdroj: Capcom
15. 9. 2023
Název: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 3. 2023 Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
2023 (iOS)

V souvislosti s nedávným oznámením her Resident Evil 4 Remake a Resident Evil Village pro iPhone 15 vydala společnost Capcom další tiskovou zprávu (přes Famitsu), v níž upřesňuje některé detaily a přidává i další platformy. Obě hry budou podle všeho dostupné také na iPadu a remake čtvrtého dílu slavné série doprovodí již dostupný Village na Macu. Postup Capcomu se v tuto chvíli jeví jako obecně velmi nadějný pro hraní na zařízeních společnosti Apple, protože je pravděpodobné, že podobný přístup zvolí také Ubisoft s Assassin’s Creed Mirage nebo Kojima Productions se hrou Death Stranding. O těchto dvou titulech, které byly zmíněny na Apple keynote, však zatím jejich vývojáři nemluvili.

Zdroj: Capcom

Zpět tedy ke zmíněným dílům série Resident Evil, které budou ještě v letošním roce dostupné na mobilních telefonech iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Společně s tím, v rámci jednoho nákupu, však dostanou potenciální zákazníci možnost zahrát také na všech iPadech, které disponují alespoň čipem M1, a to stejné platí také o počítačích s operačním systémem Mac OS. Jen u Resident Evil Village je upřesněno, že by hra měla fungovat pouze na iPadu Air a iPadu Pro s čipem M1, zatímco novější remake čtvrtého dílu na zmíněných všech M1 iPadech. Capcom pak v tiskové zprávě připomíná, že Village i s rozšířením Winter’s Expansion už je na Macu dostupný.

Co se týče dalších vlastností, jednotlivé verze budou mezi sebou sdílet postup – Resi 4 na všech zařízeních, Village jen mezi verzemi pro iPad a iPhone – takže můžete měnit zařízení podle svých možností a libosti. A už v tuto chvíli se můžete podívat také na rozložení dotykového ovládání, které vývojáři demonstrovali na jednom ze screenshotů z remaku čtvrtého dílu. Vše působí vcelku standardně, nesporně pohodlnější možností ale bude připojení gamepadu a využití zařízení pouze jako displeje. Příjemná je pak i skutečnost, že obě hry budou dostupné zdarma pro vyzkoušení – zatím bez bližší specifikace ohledně délky ukázky – s možností jednorázové platby pro odemknutí celé hry. Ani v tomto případě ale Capcom zatím není konkrétní, takže cenu stále neznáme. Jen pro kontext ale můžeme doplnit, že Village se na Macu prodává za cenu odpovídající 30 dolarům.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru