Remedy oficiálně oznamuje Control 2

Pokračování jsme znali pod kódovým názvem „Heron“. Vývoj je ovšem na samém začátku

Zdroj: Remedy Entertainment
11. 11. 2022

Společnost Remedy Entertainment oficiálně oznámila vývoj Control 2. Pokračování oceňované hry z roku 2019 je zatím v rané fázi vývoje a nemáme v tuto chvíli mnoho informací. Na hře společně s Remedy stejně jako v případě prvního dílu spolupracuje 505 Games. V minulosti se samozřejmě o možném pokračování už mluvilo a bylo několikrát naznačeno, nyní však zjišťujeme, že jsme se s ním setkali už pod krycím názvem „Codename Heron“, o němž jsme už dříve psali.

Už loni započala spolupráce s italskými 505 Games hned na dvou projektech, jež měly být napojeny na Control. Vedle projektu „Heron“, z něhož se tedy nakonec vyklubal právě Control 2, to byl i projekt s označením „Condor“, jenž je kooperativním multiplayerovým spin-offem. Vraťme se ovšem k Heron, respektive Control 2, jak hru uvedl v prohlášení generální ředitel Tero Virtala: „Nyní mohu hrdě potvrdit, že hra s větším rozpočtem, známá také pod kódovým označením Heron, je Control 2 – plnohodnotné pokračování naší oceňované hry Control.“

Zdroj: Remedy Entertainment

K oznámení druhého dílu se samozřejmě vyjádřil i sám game director Controlu Mikael Kasurinen: „S Control jsme se vrhli do neznáma. Chtěli jsme vytvořit něco nového. Něco jiného a nečekaného. Svět jako žádný jiný. Děkujeme vám, publiku, že jsme díky Control dosáhli takového úspěchu. S Control 2 uděláme další skok do neznáma. Bude to neočekávaná cesta. Bude to chvíli trvat, ale mírně řečeno, je to ten nejzajímavější projekt, na kterém jsem kdy pracoval. Zatím je to na začátku, ale čekání se vyplatí.“

Studio Remedy je teď celkově dosti zaneprázdněné. Připomeňme, že vedle již zmiňovaného multiplayeru ze světa Controlu současně pracuje i na druhém Alanu Wakeovi nebo očekávaném remaku prvního a druhého Maxe Payna. Na Control 2 ovšem nejsou sami a část vývoje obstará právě 505 Games, které rovněž zajistí vydání na konzole. Výdělek má být potom rovným dílem rozdělen mezi obě společnosti.

Control 2 vzniká na interním enginu Northlight, který ostatně pohání téměř všechny hry od Remedy. Control 2 má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, ale jeho datum vydání bude bezpochyby ještě hodně daleko.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru