Resident Evil – Code: Veronica, Capcom, Remaky Resident Evil 0 a Code: Veronica jsou údajně v přípravě

Remaky Resident Evil 0 a Code: Veronica jsou v přípravě

Dusk Golem přichází s novými informacemi, není sám. Resident Evil 9 ještě vyhlížet nemáme

Zdroj: Capcom
28. 5. 2024
Název: Resident Evil – Code: Veronica Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 3. 2. 2000

Není to tak dlouho, co Dusk Golem informoval o Resident Evil 9 – nejprve v tom smyslu, že byl interně odložen, krátce nato ovšem informoval o blížícím se oznámení. Nedávno se k tomu všemu navíc objevily zvěsti o údajně připravovaném remaku prvního Resident Evilu, které byly podpořeny Golemovým „potvrzením“, jednalo se však o podvržený screenshot a sám Dusk Golem označil vznikající jedničku za lež. Nyní se známý insider a hororový specialista prostřednictvím několika vyjádření na svém Twitteru rozhodl uvést některé věci na pravou míru a podělit se s nejnovějšími informacemi. Řeč byla i o remacích, jež mají dle jeho zdrojů skutečně vznikat, přičemž není jediný, kdo něco takového tvrdí.

Vezměme to ovšem od začátku a začněme u prvního z tweetů, v němž Dusk Golem uvedl, že bude tedy zkrátka tím, kdo bude jako první o dění kolem série Resident Evil informovat. Nejprve se rozhodl ukončit veškerá očekávání ohledně oznámení Resident Evil 9 letos v létě, jak původně informoval. Podle jeho nynějších informací je oznámení vzdáleno a v létě na něj nedojde, současně se za své předchozí tvrzení omluvil. K vydání by pak mohlo dojít na přelomu let 2025 a 2026. Dále zopakoval, že zvěsti o vývoji remaku prvního Resident Evilu „jsou kecy“ a že se nic takového nenachází v žádné fáze vývoje, pokud je mu známo. Stejně tak popřel, že by vznikal remake Resident Evil 5, o němž se často mluvilo jako o vhodném kandidátovi na další předělávku, například i kvůli číslování série.

Dusk Golem každopádně věří svým zdrojům a informacím, navíc nemá být jediným, kdo o tom ví, ba dokonce o tom mluví veřejně. Na závěr toho všeho tedy nakonec „potvrdil“ vývoj remaků Resident Evil 0 původně z roku 2002 a Resident Evil – Code: Veronica z roku 2000. Právě druhý zmíněný titul rovněž často zazníval ze strany fanoušků coby odpověď na otázku Capcomu, jaký další díl by si přáli v moderním kabátku. O těch Dusk Golem ví už zhruba rok, ale očekával, že by se to stejně dostalo časem ven i bez něj. Shodou okolností na tento poslední tweet zareagoval i novinář a šéfredaktor VGC Andy Robinson, jenž ho sdílel se slovy: „Poslouchejte toho muže.“ Zdá se tedy, že minimálně on patří mezi ty, kteří též o dění v Capcomu a kolem Resident Evilu vědí více.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru