Remake The Last of Us má na PC dorazit velice brzy

Vývojář tvrdí, že PC verze vyjde krátce po PlayStationu. A spolupráce s Fortnite se nekoná

Zdroj: Naughty Dogs
25. 7. 2022
Název hry: The Last of Us Part I Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 9. 2022 Platformy: , Žánr: ,

V posledních dnech se objevuje stále více informací o remaku The Last of Us a po řadě úniků jsme se dočkali i oficiálního shrnutí toho, co můžeme od Part I očekávat. Nicméně už při oznámení udělalo studio Naughty Dog radost hráčům, kteří neholdují hraní na konzoli, ale rádi by si The Last of Us též zahráli, tím, že připravují i verzi pro PC. Zatímco verze pro PlayStation 5 vyjde již 2. září 2022, PC verze měla dorazit později, ale nebylo řečeno, zda se tak stane ještě letos, nebo až příští rok. Nyní však patrně víme o trochu víc.

Kdy se dočkají hráči i na PC bylo pochopitelně častým dotazem, jenž se objevoval na sociálních sítích a pod příspěvky studia. K jednomu z těchto dotazů se nakonec vyjádřil vývojář Jonathan Benainous, který v Naughty Dog působí na pozici Senior Environment Texture Artist. Ten na Twitteru zvídavého fanouška ujistil, že ačkoli PC verze vyjde o něco později, bude to velice brzy po vydání na PlayStationu 5. Žádné oficiální datum i nadále není stanoveno, ale vyznění Benainousova tweetu naznačuje spíše možnost, že The Last of Us Part I zamíří na počítače ještě letos.

Připomeňme, že je hra znovu vystavena od základů a kromě hezčí grafiky nabídne i řadu mechanismů, jež byly využívány už v Part II. To se má týkat například vylepšené umělé inteligence, většího množství animací a detailního zpracování mimiky nebo gest. Jako nejdůležitější se však jeví přítomnost přístupnosti, která má být ještě rozsáhlejší než ve druhém díle, a tak může hru zpřístupnit dalším hráčům, kteří si ji v původní verzi nemohli z jakéhokoli důvodu zahrát. Podrobněji jsme se o všech novinkách rozepsali v samostatném článku.

A co Fornite?

K tomu všemu se rovněž objevily informace několika insiderů, jež hlásaly, že má dojít ke spolupráci The Last of Us a Fortnite. To by nepůsobilo ani tak nereálně vzhledem k tomu, že se v minulosti do Fortnite podívaly jiné značky a jiní hrdinové od PlayStationu, například Kratos, Nathan Drake nebo Aloy, navíc mělo údajně ke spuštění dojít v září, tedy v době, kdy bude vycházet Part I. Obavy na jedné straně i nadšení na straně druhé však uprostřed noci utnul sám Neil Druckmann, který fámu označil za nepravdivou a uvedl, že nejsou žádné plány, jež by měly propojit Fortnite s The Last of Us, načež se záhadně vypařily i tweety, které na toto spojení lákaly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru