Tom Clancy’s Splinter Cell (2022), Ubisoft, Remake Splinter Cellu nebude jako The Last of Us

Remake Splinter Cellu nebude jako The Last of Us

Vývojáři z Ubisoftu použijí hru jako základ. Chtějí ale změnit především příběh

Zdroj: Ubisoft
22. 9. 2022

Po letech náznaků a spekulací oznámila společnost Ubisoft na konci loňského roku remake Splinter Cellu. Informace přišla zcela bez fanfár a na to, jak očekávaný návrat Sama Fishera je, bylo zarážející, že mu Ubisoft nevěnoval větší pozornost, než bylo středeční oznámení textovou formou na webu a sociálních sítích. Na druhou stranu, na první pohled bylo patrné, že o hře toho zatím nelze příliš říct, když teprve vznikal tým a vývojáři sami uváděli, že jsou teprve na začátku své cesty. O necelý rok později ale patrně nejsou o mnoho dál a skrze další vlnu inzerátů hledají do pobočky v Torontu další kolegy. Nám se díky tomu naskýtá alespoň částečný pohled do zákulisí, konkrétně na přístup k příběhu, a nemyslíme, že budou všichni fanoušci z následujících informací úplně nadšení.

Jak si všimli redaktoři magazínu PlayStation Lifestyle, Ubisoft Toronto hledá mimo jiné také scenáristu. V popisu jeho budoucí práce pak vývojáři uvádí, že ačkoliv přistupují ke hře s respektem, hodlají kompletně přepsat příběh. „Původní Splinter Cell použijeme jako základ k přepisu a vylepšení příběhu, aby lépe vyhovoval modernímu publiku,“ uvádí vývojáři. Slibují nicméně, že chtějí zachovat celkového ducha hry, včetně několika témat, ale přistoupit k jednotlivým postavám více autenticky a uvěřitelněji. Co to přesně znamená, není v tuto chvíli zřejmé, téměř jistě se ale nebude Sam Fisher pohybovat na hraně konfliktu mezi Gruzií a Ázerbájdžánem, jako tomu bylo v původní hře.

Proč? Protože konflikt může připomínat probíhající válku na Ukrajině? Nebo proto, že modernímu hráči tyto země nic neříkají? Otázek je celá řada, odpovědi ale prozatím žádné. Jisté ovšem je, že bez ohledu na výsledek a kvality nového příběhu, se Splinter Cell vyhne kritice, která se snesla například na The Last of Us Part I. Dáváme stranou fakt, že Splinter Cell je starším titulem, takže odpadají dotazy, proč se snažit o remake hry, která ve své původní nebo lehce vylepšené verzi vypadá dobře i dnes, ale jde především o to, že hráči nebudou mít pocit koupě identické hry poněkolikáté. To je ovšem pouze jedna strana mince a bude zajímavé sledovat, jak Splinter Cell hráči přijmou.

O nováčky nemáme obavy, ti by alespoň podle dřívějšího vyjádření vývojářů měli dostat trochu jinou hru, než jakou od Ubisoftu v poslední době očekávají.

O nováčky nemáme obavy, ti by alespoň podle dřívějšího vyjádření vývojářů měli dostat trochu jinou hru, než jakou od Ubisoftu v poslední době očekávají. Veteráni ale mohou mít problém nejen se změnou příběhu, ale také s potenciálními změnami charakterů jednotlivých postav, s nimiž přijde Sam Fisher v průběhu svého prvního dobrodružství do křížku. Bohužel, tohle všechno se výhledově dozvíme až za několik let, protože se nezdá, že by Ubisoft za uplynulých 10 měsíců významně pokročil, nebo alespoň ne tím směrem, aby měl ze hry co ukazovat.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru