Ravenbound, Systemic Reaction, Ravenbound potrápí i okouzlí severským folklórem

Ravenbound potrápí i okouzlí severským folklórem

Roguelite od autorů Generation Zero nás postaví proti temným silám i tvorům z mytologie

Zdroj: Systemic Reaction
24. 8. 2022
Název: Ravenbound Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Před dvěma měsíci se nám nechtěně naskytl první pohled na hru Ravenbound, na které mělo pracovat švédské studio Avalanche Studios. Vývojáři ovšem tehdy nic nepotvrdili, ačkoli jsme si mohli prohlédnout snímky ze hry a dočíst se řadu zajímavých informací od insiderů. Tentokrát je vše oficiální a společně s oznámením se dozvídáme, že kromě samotného názvu byl pravdivý i popis titulu. Ravenbound je fantasy rogulite RPG zasazené do fantasy světa Ávaltu, přičemž motiv hry celkově čerpá ze severské mytologie a folklóru.

Ravenbound může na první pohled připomínat Skyrim nebo nejnovější díly Assassin’s Creed, vzhledem k zasazení zejména Valhallu. Jak už bylo však řečeno, jedná se o roguelite záležitost, proto by hra měla představovat větší výzvu než tyto zmíněné tituly. Svět Ávaltu bude otevřený, ale rovněž plný temných sil a zrůd, o něž se bude potřeba postarat. Náš hrdina je však naštěstí schopen se převtělit do havrana, a tak je možné tento působivý svět prozkoumávat po zemi i na křídlech.

Mezi nepřáteli najdeme trolly, draugry nebo huldery a pro boj s nimi bude nutné pečlivě rozmýšlet taktiku a postupně se vhodně vybavovat výzbrojí, k čemuž bude sloužit i systém karet, jež bude možné získávat. Soubojový systém se každopádně neomezuje pouze na boj zblízka, ale bude nám do rukou svěřena i magie. Svět se navíc neustále mění, a tak není jisté, kdo a kdy na vás kde zaútočí.

Přesto se část toho, o čem psal Tom Henderson v červnu, od představené hry trochu liší, ovšem nijak závratně. Podle něj se hra s označením Jackdaw měla jmenovat Ravenbound: Tales of Avalt, což ovšem koneckonců není tak velký rozdíl, zvláště pokud víme, že se děj hry skutečně v Ávaltu odehrává. Navíc byla hra popisována jako roguelike, tvůrci ji nicméně řadí mezi roguelite počiny, a tak by mohla být o něco přístupnější a zdaleka ne tak nemilosrdná. Celkově lze však říct, že byly uniklé informace dost přesné. Další insider Shaun Webber hru tehdy navíc popsal jako Dead Cells v otevřeném světě.

Na hře nicméně nepracuje přímo Avalanche Studios, nýbrž studio Systemic Reaction, které je součástí Avalanche Studios Group a pracovalo na hrách Generation Zero a Second Extinction. Přímo v Avalanche Studios v tuto chvíli stále vzniká kooperační hra Contraband. Vraťme se však k Ravenbound, to bylo oznámeno pro PC prostřednictvím Steamu, zatím ovšem nebylo řečeno ani přesné datum, případně ani to, zda bychom se jí mohli dočkat v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru