PS VR2 se podle Sony prodává lépe než první headset

PS VR2 se podle Sony prodává lépe než první headset

Za prvních šest týdnů se prodalo 600 tisíc kusů. Druhá generace je napřed přibližně o 8 %

Zdroj: Sony
24. 5. 2023

Jsou to přibližně dva měsíce, kdy analytická společnost IDC přišla s odhadem, že se do té doby prodalo přibližně 270 tisíc kusů headsetu PlayStation VR2. Padla dokonce i upozornění, že pokud společnost Sony nesníží cenovku zařízení, nevyhne se katastrofě, což znělo poměrně závažně, ale bez ohledu na rychlé šíření této zprávy šlo pouze o neoficiální odhad. Pokud bychom čas přetočili až na konec května, je to jen několik dní, kdy Jim Ryan poskytl rozhovor magazínu Famitsu, ve kterém se krátce tématu PS VR2 dotknul. Uvedl, že je na jakékoliv soudy ještě příliš brzy, protože se zařízení prodává jen chvíli, čímž připravil půdu k aktuálním datům z tiskové prezentace Sony u příležitosti zveřejňování finančních výsledků. Podle ní vychází najevo, že PS VR2 si v úvodních prodejích vede lépe než původní headset PSVR a zatím to na žádnou katastrofu nevypadá.

Zdroj: Sony

Konkrétně pochází prezentace z nedávného Business Segment Meetingu, podle kterého už Sony prodala téměř 600 000 kusů PlayStation VR2. Podařilo se to v časovém období šesti týdnů, a ačkoliv se křivka začala poměrně rychle zplošťovat, pořád si PS VR2 vede přibližně o 8 procent lépe než první generace. Sony za to nepochybně vděčí rozsáhlé nabídce her, které byly k dispozici už v den uvedení zařízení a prodeje by následně mohly akcelerovat další slibné tituly. Nepodceňovali bychom ani Beat Saber, který je sice dostupný na dalších, i levnějších zařízeních, ale právě kombinace jednoho z nejoblíbenějších titulů pro virtuální realitu a možnosti zahrát si další hry může být pro mnoho hráčů lákavá.

Jen namátkou Sony upozorňuje na vydání VR her či módů jako Resident Evil 4, Synapse, Green Hell nebo právě Beat Saber, a tím výhledově nabídka samozřejmě nekončí. Rozhodně však nepřichází žádné náznaky jakéhokoliv zlevňování, takže cena z našeho pohledu zůstává stále na 14 990 korun v případě základního balení, resp. 16 290 korun v kombinaci se hrou Horizon Call of the Mountain. A na závěr samozřejmě upozornění, že informace výše skutečně hovoří jen o prvních 6 týdnech, nicméně zařízení je v prodeji už od 22. února – tedy v podstatě už čtvrt roku – takže skutečné číslo bude vyšší, jen se jej Sony stále zdráhá uvést. Čeká na milion? Na dva? To ukáže až čas

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru