Jim Ryan: Spider-Man 2 využije PS5 na maximum

Jim Ryan: Spider-Man 2 využije PS5 na maximum

Prezident SIE má velká očekávání. Nadále podporuje vydávání her na PC i další média

Zdroj: Sony
19. 5. 2023

Japonský magazín Famitsu přinesl exkluzivní rozhovor s Jimem Ryanem, prezidentem společnosti Sony Interactive Entertainment. I tentokrát došlo na zajímavá témata a otázky, přičemž se týkaly vyhlídek společnosti do budoucna, dostupnosti konzolí PlayStation 5, strategie přímo v Japonsku, které je pro Sony důležité nejen coby druhý největší trh, ale samozřejmě i jako rodiště PlayStationu, ale znovu přišla řeč i na exkluzivity a porty pro PC a také na vysoce očekávaného Spider-Mana 2.

Můžeme-li věřit automatickému překladu z japonštiny, Ryan v rozhovoru zmiňuje, jak si váží japonského trhu a mnoha skvělých her, které v Japonsku vznikly a nadále vznikají. V této souvislosti zmiňuje Final Fantasy XVI a Street Fighter 6, později nicméně dodal, že si tamní hráči stále více užívají i západní hry a zmínil Ghost of Tsushima, kterého se jen v Japonsku prodal jeden milion kusů, jak Ryan prozradil. Podle něj je důležité, aby se do Japonska dostaly titulu, které jsou mu blízké, což Ghost of Tsushima splňuje. Ryana ovšem překvapil i úspěch Hogwarts Legacy, jinak se však AAA titulů od PlayStation Studios prodává v Japonsku méně, což mu však nevadí, jelikož rozdílnost trhů je z hlediska byznysu vzrušující. Také poznamenal, jak je důležitá spolupráce a nabízení marketingové a vydavatelské podpory dalším vývojářům, což se v tomto případě týká Rise of the Ronin od Koei Tecmo, za další klíčový titul pak považuje i Death Stranding 2. Vzhledem k původu rozhovoru nejsou japonská témata překvapivá, přesuňme se však k těm, která jsou pro nás o něco zajímavější. Ale možná se ještě hodí zmínit, že se Jim Ryan velice těší na Beat Saber na PS VR2.

Spider-Man 2 a velká očekávání

Ze Spider-Mana 2 jsme toho zatím příliš neviděli, což se snad změní příští týden během PlayStation Showcase. Stále však platí, že má hra dorazit letos na podzim, a momentálně se jedná o jeden z nejočekávanějších titulů, které má Sony na repertoáru. Není tedy divu, že Jim Ryan neskrývá své nadšení z toho, co vývojáři v Insomniac Games kutí a hodlají hráčům naservírovat. Připomněl úspěch první hry ještě na PlayStationu 4 a od pokračování očekává ještě více i díky tomu, že bylo vyvíjeno pouze pro PlayStation 5, a proto se vývojáři nemuseli nijak omezovat a přistupovat ke kompromisům. Zároveň byli požádáni, aby se maximálně soustředili na využití všeho, co PlayStation 5 nabízí, a vytvoření toho nejlepšího výsledku. Díky tomu si budou moci hráči užít úchvatnou vizuální stránku a skvělý zážitek ze hry.

PC verze a další média

Už v minulosti Ryan přiznal, že mají v úmyslu pokračovat ve vydávání PC verzí svých her, ale znovu podotýká, že si jsou vědomi jejich exkluzivity. Rozhodně však budou v tomto ohledu nadále proaktivní, ačkoli je jejich primárním cílem, aby si hráči užívali hry na samotné konzoli. Navyšují počet exkluzivit pro PlayStation 5, zatímco stále myslí na hráče na konzoli i na PC a podle ohlasů fanoušků bylo shledáno, že dva až tři roky od vydání hry je vhodným časem pro port na PC. Celkově chtějí, aby si takové zážitky mohli užít i další lidé, nejen hráči, což se děje právě v případě adaptací. Zde byl v souvislosti zmíněn film Uncharted a také seriál The Last of Us. Sony se dle Ryana více zaměří na herní projekty, které mohou přesáhnout hranice konzole, přesto však bude i nadále hlavním cílem PlayStation Studios vyvíjet a vydávat hry pro konzole. Na úplný závěr ovšem znovu připomněl, že naslouchají své komunitě.

Co se týče PC portů, naposledy se spekulovalo o možnosti vydání Ratchet & Clack: Rift Apart, které vyšlo na PlayStation 5 v červnu 2021. Na základě zmíněného „ideálního rozestupu“ by tedy nyní byl vhodný čas hru představit, pakliže se na PC skutečně chystá. Ale v tomto ohledu jsme stále jen u spekulací, jak jsme psali již dříve. PlayStation Showcase je nicméně za rohem a již ve středu se naštěstí dozvíme, co nového je pro nás na PlayStationu 5, a třeba nejen na něm, nachystáno.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru