Ratchet & Clank: Rift Apart, Sony Computer Entertainment, Ratchet & Clank: Rift Apart možná míří na PC

Ratchet & Clank: Rift Apart možná míří na PC

Naznačuje to inzerát od Nixxes Software. Případný PC port by zapadal do plánů Sony

Zdroj: Sony
14. 3. 2023
Název: Ratchet & Clank: Rift Apart Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 11. 6. 2021

Společnost PlayStation stále častěji přistupuje k nabízení svých původně exkluzivních titulů i hráčům na PC. Naposledy jsme si takto mohli užít dlouho spekulovaný port Returnal, který vyšel v únoru, a na konci března se hráči budou moci pustit do remaku The Last of Us Part I. A je možné, že by tyto tituly mohlo na PC následovat i nejnovější dobrodružství Ratcheta a Clanka.

Akční plošinovka Ratchet & Clank: Rift Apart od studia Insomniac Games vyšla v roce 2021 na PlayStation 5, kde plně využila nabízený potenciál konzole. Skvěle vypadala a skvěle se i hrála, díky čemuž sbírala nadmíru pozitivní recenze (včetně té naší) i nadšené reakce. Bezpochyby by tento titul ocenilo i spoustu dalších hráčů a nyní  se zdá, že se jim možná přání vyplní. Možnou existenci PC verze či práce na ní naznačily nabídky práce do studia Nixxes. To je známé pro své PC porty a před dvěma roky bylo koupeno PlayStationem, aby mohlo pracovat právě na předělávkách her z jejího portfolia.

Nixxes na PC takto dopravilo už Marvel’s Spider-Man Remastered a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, tedy shodou okolností právě další tituly od Insomniac Games. Nabídka pracovní pozice „UX/UI Engineer“ zmiňuje jako výhodu i znalost middlewaru Coherent pro uživatelské rozhraní od Coherent Labs. Toho sice využívá více her a studií, například Outriders, Minecraft, PUBG, Control a další, ale jen jedna, která se v tomto případě tváří jako potenciální kandidát pro další PC. A tou je právě Ratchet & Clank: Rift Apart. V tuto chvíli se samozřejmě jedná pouze o spekulace a na rozdíl od jiných titulů, které se podobně rozebíraly v minulosti, jsou informace tentokrát skoupé.

Returnal, ale i Sackboy: A Big Adventure se objevily v seznamu her pro GeForce Now a postupně se objevily i další úniky a materiály. Ale kdo ví, třeba něco nechtěně uvidíme i z Rift Apart, pokud skutečně existuje. Navzdory poklesu zájmu o nejnovější PC verze, což se týká právě i dvou výše zmíněných titulů, které se na PC nesetkaly s tak velkým zájmem jako předchozí exkluzivity, se však i nadále zdá, že pro PlayStation nešlo o jednorázovou záležitost a s PC to myslí vážně. A Ratchet & Clank: Rift Apart je ideálním adeptem, aby do podobných plánů krásně zapadlo.

Zatím každopádně můžeme vyhlížet vydání The Last of Us Part I na PC, které je naplánováno na 28. března. Před pár dny nás navíc vývojáři seznámili s hardwarovými nároky nebo nejrůznějšími detaily a možnostmi, jež mají znamenat, že nejde jen o obyčejný port. Více si můžete přečíst v našem článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru