Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Konami, Proč si Konami vybrali pro remake právě Snake Eater

Proč si Konami vybrali pro remake právě Snake Eater

Magazín IGN se ptal na zapojení Hidea Kodžimy a snažil se zjistit další podrobnosti

Zdroj: Konami
31. 5. 2023

Magazín IGN zjistil další podrobnosti o hře Metal Gear Solid Δ: Snake Eater. Měl možnost přímo oslovit společnost Konami a položit některé z otázek, které fanoušky zajímají nejvíc. Hned prvním tématem je, zda je nějak do projektu zapojen autor série Hideo Kodžima a jeho blízký spolupracovník a dvorní výtvarník Jódži Šinkawa. Odpověď byla podle mě nasnadě, ale mluvčí Konami potvrdil, že se na remaku MGS3 nijak nepodílí. Firma přesto ujišťuje, že autoři udělají maximum pro to, aby si fanoušci novou verzi i porty ostatních her užili.

Kdo to dělá a proč právě trojka?

Pokud jde o to, kdo přesně tedy na remaku pracuje, odpověď už pár dní známe. Má se jednat o vývojáře Konami, kteří už se na sérii v minulosti podíleli, a studio Virtuos. O zapojení Virtuos se mimochodem spekulovalo v podstatě od prvních náznaků, že se Snake Eater dočká vylepšené verze. A proč si vlastně autoři pro remake vybrali trojky a nikoli třeba Metal Gear Solid 1? Mluvčí Konami vysvětli, že důvodem je skutečnost, že tu jsme svědky zrození Big Bosse, Naked Snakea, a tedy tu sledujeme chronologický začátek celé série Metal Gear.

Dalším důvodem je pak podle Konami, že mnoho fanoušků si dlouho přálo remake právě této hry. Pokud jde o to, zda by firma mohla podobným způsobem vylepšit i další hry z této ságy, záležet zřejmě bude mimo jiné na fanoušcích. Totéž, zdá se, platí pro další možné regulérní pokračování, což by nepochybně byl bez Kodžimy ještě náročnější projekt pro autory. Pak se řeč ještě jednou stočila k tomu, proč se novinka jmenuje Metal Gear Solid Δ: Snake Eater. Ale jak už jsme si vysvětlili, důvodem je, že řecké písmeno delta podle vývojářů dobře odráží podstatu remaku a symbolicky značí změnu.

Comeback Konami

Konami také znovu potvrdili, že nebudou nijak zasahovat do příběhu hry. Pro úplnost se sluší dodat, že vydavatel ujistil fanoušky, že ve hře znovu zazní hlasy všech původních dabérů. Ale vzhledem k tomu, že původní představitel Snakea David Hayter se ke hře nijak nehlásí, zdá se, že Konami využijí původní dabing a jen ho vylepší.

Update: Konami pro magazín The Verge potvrdilo naši domněnku. Metal Gear Solid Δ: Snake Eater využije původní dabing, prozradil šéf komunikace pro americký region Tommy Williams. Možná je to ale nakonec nejlepší varianta. Někteří herci už by si dnes nemohli své role zopakovat, nebo by se nepovedlo sehnat všechny. Většina fanoušků by se asi navíc shodla, že obsazení originálu bylo skvělé, a proto na něm není třeba nic měnit.

Konami to zjevně se svým velkým comebackem myslí vážně. Několik nových Silent Hillů, návrat Metal Gearu a stále se spekuluje také o nové Castlevanii. Zní to slibně, teď ještě aby realizace nepokulhávala za velkolepými plány.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru