Příští Xbox může vyrábět hned několik firem

Příští Xbox může vyrábět hned několik firem

Vrátí se staré časy jako s konzolí 3DO? Jez Corden situaci přirovnává k Surface Pro

Zdroj: vygenerováno pomocí AI
27. 5. 2024

Situace v Microsoftu, resp. jeho herní divizi, by se minimálně pohledem zvenčí dala označit za turbulentní. Už několik měsíců se živě diskutuje nad budoucností her i hardwaru, a to na základě veřejných výstupů i zpráv od insiderů. Zdá se, že Microsoft momentálně stojí na křižovatce a rozmýšlí, jak bude k hernímu odvětví přistupovat v nadcházejících letech, což s sebou přináší celou řadu alternativ. Z posledních zpráv se zdá, že zkouška v podobě vydání čtyř her z Xboxu a PC na dalších platformách dala zažehnout nové iniciativě, v rámci které možná Microsoft počítá s multiplatformním vydáváním všech svých her, včetně stěžejních a ikonických značek. A co se týče nové konzole, ačkoliv zřejmě i nadále platí slova Phila Spencera ze začátku letošního roku – že Microsoft už v tuto chvíli na novém hardwaru pracuje a příští generace zaznamená největší technologický pokrok – připravit se zřejmě můžeme i na dramatickou změnu strategie. Novinář Jez Corden totiž tvrdí, že příští Xbox bude do určité míry referenčním zařízením, podle kterého budou moci konzoli vyrábět i další firmy.

Informace se objevila na Twitteru ve vláknu, které sám Corden rozběhnul zákulisní informací, že nový Doom bude mít s největší pravděpodobností podtitul The Dark Ages a že bude uveden i na dalších platformách, než je Xbox a PC. Jeden z Cordenových sledujících pak v odpovědi sdílel screenshot z Discordu, kde leaker Gestridens sdílel už začátkem roku jednu zákulisní zprávu za druhou, včetně zájmu Microsoftu vydávat všechny své hry bez jakékoliv exkluzivity na dalších herních systémech. A společně s tím uvedl, že se už vedení herní divize pustilo do schůzek a námluv s výrobci hardwaru na přípravě vlastní verze konzole Xbox. Zmíněný fanoušek tedy poukázal, že se Gestridens zřejmě nemýlil, což Corden potvrdil a přidal sám za sebe informace, které patrně načerpal od některého ze svých zdrojů v Microsoftu.

„Příští Xbox se bude ubírat podobným směrem jako Windows a půjde o referenční zařízení pro ostatní výrobce, zřejmě podobně jako ASUS ROG Ally. Nebo jako Surface Pro 11 coby referenční zařízení pro AI PC,“ napsal Corden. Co by to ve skutečnosti znamenalo? Že by nový Xbox mohl být v podstatě počítač – odtud možná pramení přesvědčení Microsoftu, že příští Xbox zaznamená největší technologický krok – do jehož výroby by se mohly pustit společnosti, které si dnes spojujeme s herním hardwarem. Situace by mohla být podobná jako v případě Steam Boxu, ovšem s varováním, že Valve tehdy tento krok příliš nevyšel. Jinými slovy, nenašlo se dostatek výrobců, kteří by byli ochotní certifikovaný Steam Box vyrábět, a je otázkou, jak by reagovali na podobnou nabídku ze strany Microsoftu a Xboxu.

Bez znalosti detailů a potvrzení ze strany Microsoftu však jen těžko v tuto chvíli hodnotit, o jak vhodný plán vlastně jde. Můžeme ale do spekulací zapojit i dřívější náznaky, že by snad mohl příští Xbox podporovat Steam, což by jen podtrhnulo, že půjde spíše o počítač nežli konzoli. Certifikace, vyjádření samolepkou Xbox, by pak potenciálně mohla být zárukou, že hardware je dostatečně výkonný na to, aby na něm běžely všechny hry, může to však z druhé strany zcela roztříštit trh a zanést do segmentu konzolí zmatek.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru