Final Fantasy VII Remake, Square Enix, Práce na Final Fantasy VII Rebirth pokračují

Práce na Final Fantasy VII Rebirth pokračují

Square Enix se k pokračování remaku přihlásil po roce. Rozhoduje se o datu vydání

Zdroj: Square Enix
3. 6. 2023
Název: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 4. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 4. 2020

Pokud se řadíte k fanouškům série Final Fantasy, pravděpodobně se už nemůžete dočkat uvedení šestnáctého hlavního dílu. Nezapomínejme ale na to, že Square Enix stále nedokončil remake Final Fantasy VII, který se roztáhne na tři hry s tím, že venku je pouze první část. Druhá – pojmenovaná Rebirth – je samozřejmě ve vývoji, za pár dní by tomu však byl rok, kdy o ní vývojáři mluvili naposledy. To se naštěstí s koncem minulého týdne změnilo, ale nic konkrétního a zásadního bohužel nepadlo.

Na sociálních sítích, konkrétně na účtech věnovaných právě remaku Final Fantasy VII, rozběhli vývojáři novou sérii otázek a odpovědí. V první z nich se soustředí na to, jak se to má momentálně s vývojem Rebirth a odpověď přináší naději, že bychom na vydání nemuseli čekat příliš dlouho. „Vývoj probíhá hladce a podle plánu. Momentálně pracujeme na [interním] upřesnění data vydání,“ napsali vývojáři, konkrétně producent hry Jošinori Kitase.

Samozřejmě stojí za připomenutí, že Square Enix počítá s vydání už během letošní zimy, víte ale, jak to s termíny chodí. Někdo za zimu vágně považuje celou podzimní sezónu od září až do poloviny listopadu, někdo jen poslední možné týdny před koncem roku, v nichž je ještě vhodné něco vydávat. Uvidíme tedy, s čím vývojáři přijdou, je však na místě neočekávat žádné další informace minimálně do vydání Final Fantasy XVI na konci června, aby nedocházelo ke zbytečnému odčerpávání pozornosti.

Na konto Rebirth ještě můžeme přidat, že byla hra představena během speciálního streamu, v němž sedmý díl Final Fantasy slavil 25 let. Kreativní ředitel Tecuja Nomura také u této příležitosti potvrdil, že remake se nakonec rozroste do podoby trilogie, protože druhý díl by jednoduše nepojmul všechny ostatní části hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru