Druhá část remaku Final Fantasy VII vyjde za rok a půl

Pracuje se už i na třetí části. Vývojáři rovněž oznámili HD remaster prequelu Crisis Core

Zdroj: Square Enix
17. 6. 2022
Název hry: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 4. 2020 Platformy: , , Žánr:

Slavná série Final Fantasy oslaví letos v prosinci 25. výročí sedmého dílu. U té příležitosti uspořádali vývojáři ze Square Enix včera v podvečer speciální stream, prostřednictvím kterého chtěli vzdát jednomu z nejslavnějších JRPG hold a potěšit fanoušky novými zprávami o aktuálně rozpracovaných projektech. Nakonec jsme se těchto zpráv dočkali a nebylo jich zrovna málo – vztahovaly se nejen k remaku Final Fantasy, ale došlo také na oznámení spekulovaného remasteru Crisis Core, který slouží jako prequel ke zmíněnému sedmému dílu.

Vezměme to chronologicky tak, jak byly jednotlivé novinky představovány v přibližně 15minutovém videu. Jako první přišla zmínka o Final Fantasy VII Remake Intergrade – vylepšené verzi první části rozsáhlého projektu, který si vzal za cíl přinést přepracovanou verzi jednoho z nejoblíbenějších dílů celé série. Ačkoliv Intergrade vyšel už loni na PlayStation a v rámci PC koncem roku na Epic Games Store, hráči, kteří si chtěli zahrát přes Steam, museli čekat. Naštěstí jen do dneška, protože právě 17. června vychází Intergrade verze první části remaku Final Fantasy VII na této platformě. Za hru zaplatíte závratných 80 eur, pokud si ale pospíšíte a koupíte si ji do 7. července letošního roku, můžete využít 29procentní slevy a mít ji za „pouhých“ 57 eur.

Pomineme-li zmínku o mobilní akci Final Fantasy VII – First Soldier, v dalším bloku se lidé ze Square Enix dostali rovněž k mobilnímu Final Fantasy VII Ever Crisis. O hře víme už přes rok, fanoušci z ní mohli vidět několik videí a dostali i souhrn základních informací. Jen pro připomenutí, Ever Crisis má sloužit jako graficky ne tak ambiciózní remake Final Fantasy VII pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android a skloubit do sebe obsah nejen hlavní hry, ale také spin-offů a postihne i příběh filmů. Nově jsme se dozvěděli, že hra bude dostupná jako free to start záležitost, ačkoliv Square Enix neposkytl žádné bližší informace o dalších platbách. S přihlédnutím k původním informacím o „epizodické struktuře“ se ale zdá, že část hry bude dostupná zdarma a za další kapitoly příběhu už budou hráči jednotlivě platit. Pokud vás Ever Crisis zajímá, v průběhu letošního roku má proběhnout uzavřená beta s tím, že hra dorazí v příštím roce.

A abych těch krizí nebylo málo, došlo i na návrat Crisis Core, tedy konkrétně remasteru původní hry s novým označením Crisis Core -Final Fantasy VII- Reunion. Vydání bychom se měli dočkat už v průběhu letošní zimy na PlayStationu, Xboxu, Switchi i Steamu. Pokud nejste příliš v obraze a začali jste se nořit do Final Fantasy VII třeba až s remakem, o akčním RPG Crisis Core byste měli vědět, že vyšlo už v roce 2008 na PlayStationu Portable a soustředí se na příběh Zacka, který se vydává na záchrannou misi Genesise Rhapsodose, který zmizel během mise ve Wutaii. Příběh je navíc propojen s dalšími známými postavami, včetně Cloudu, Aerith či Tify a bude hráčům představen ve značně vylepšeném grafickém kabátku. Vývojáři aktualizovali 3D modely, přidali kompletní dabing pro všechny postavy a remixovali také hudbu.

A nakonec přišel zlatý hřeb v podobě informací o dalších částech velkého remaku Final Fantasy VII. Zatímco první část vyšla na PS4 už v dubnu 2020, na druhou si ještě počkáme. Vývojáři ale odhalili, že jejím podtitulem bude Rebirth a k dispozici bude během zimy 2023. Čekání se tak protahuje ještě o další rok a půl, a co je nejdůležitější, ani druhá část příběh neuzavře. Creative director Tecuja Nomura sice potvrdil, že práce na Rebirth pokračují velmi rychle, zejména díky nové vývojářské struktuře, ale bez ohledu na mamutí rozměr celé hry do ní nebude možné vměstnat zbytek příběhu. Pracuje se proto už také na třetí části, která vše uzavře, ovšem kdy dorazí, zatím Nomura neví. Je pravděpodobné, že to může trvat 2-3 roky po vydání Rebirth, což je při zpětném ohlédnutí za případným 6letým cyklem poměrně šílená zpráva.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru