The Sims 5 (Project Rene), Electronic Arts, Potvrzeno, The Sims 5 bude free to play

Potvrzeno, The Sims 5 bude free to play

Přesněji půjde o model free to download. The Sims 4 s vydáním pokračování neskončí

Zdroj: Electronic Arts
13. 9. 2023
Název: The Sims 5 (Project Rene) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Vývojáři z Maxisu věnovali v rámci svého pravidelného komunitního pořadu Behind the Sims několik minut připravovanému pátému dílu série The Sims, který stále známe jen pod pracovním označením Project Rene. Krátké povídání s viceprezidentkou kreativního oddělení Lyndsay Pearson nicméně přineslo zásadní informaci, která je zároveň i potvrzením dřívějších spekulací. The Sims 5 bude veden jako „free to download“ hra, která nabídne hráčům zatím obsahově nespecifikované jádro bezplatně s možností dokoupit si další součásti, funkce a obsah.

Náznaky, že by The Sims 5 mohlo být už od vydání dostupné zdarma, se spekulovalo už na konci června. Maxis tehdy prostřednictvím inzerátu hledal specialistu na monetizaci, který se orientuje v sérii The Sims a byl by schopný vše správně nastavit pro další díl, který uplatní „free to start“ model. Jak vidno, inzerát nelhal, nešlo o chybu a The Sims 5 podle Lyndsay Pearson zbourá veškeré zdi, které by mohly potenciálně bránit hráčům k tomu, aby se do hry připojili se svými přáteli.

Co se týče obsahu, Pearson mluvila poměrně opatrně o tom, že na začátku nebude pátý díl The Sims tak bohatý jako ten předchozí. Potvrdila však, že některé funkce či možnosti, které dříve dorazily jen prostřednictvím placených DLC, už mohou být v základní verzi  dostupné a balíčky či větší DLC je budou dále rozšiřovat. Jako příklad použila měnící se počasí, které do hry zavítalo v případě čtvrtého dílu skrze DLC Seasons, zatímco v The Sims 5 bude přímou součástí jádra hry. Další rozšiřující balíčky pak ale mohou počasí a možnosti, které s sebou přináší, ještě rozvést, a nabídnout například zimní radovánky v kombinaci s „obyčejným“ sněhem.

Poslední důležitá informace se pak týká aktuálního čtvrtého dílu, který by vydáním pokračování neměl skončit. Naopak, Pearson potvrdila další balíčky a rozšíření a naznačila, že minimálně po nějakou dobu budou stát obě hry vedle sebe. Lze to vnímat především jako snahu nepřipravit se jedním krokem o příjmy ze stále velmi populární hry a neodstřihnout komunitu. Je ale samozřejmě otázkou, jak období tohoto přechodu bude trvat a jak dlouho se bude Maxis soustředit na podporu obou her.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru