Polda 2 remástr, Zima Software, Polda 2 remástr se blíží a láká trailerem

Polda 2 remástr se blíží a láká trailerem

Podívejte se, jak Pankrác po 24 letech prokoukl. Péče se dočkaly i animace a zvuk

Zdroj: Zima Software
29. 11. 2023
Název: Polda 2 remástr Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2023

Remasterovaná verze oblíbeného Poldy 2 z roku 1999 vychází už za dva týdny, proto nastal nejvyšší čas, aby se vývojáři ze Zima Software připomněli a začali lákat na velkolepý Pankrácův návrat. Nový trailer slouží jako připomenutí samotného případu, do kterého se oblíbený strážce zákona pustí, ale především představuje ochutnávku vylepšení, jichž hra doznala. Ta se samozřejmě týká především grafické stránky, ale můžeme si už zde poslechnout i něco málo z nové verze původního soundtracku.

Už v rámci kampaně na Hithitu jsme se mohli pokochat některými obrazovkami, které později doplnila další ukázka, v rámci níž jsme i vyzpovídali výtvarníka Jakuba Mareše, jenž nám popsal svůj přístup k tvorbě. Právě ten se zasloužil o překreslení všeho ve hře, čímž hra nejenže prokoukla, ale hlavně si bude možné grafiku vychutnat v rozlišení 4K. Trailer nabízí pohled na další hráčům dobře známé lokace jako Klonenburg, cirkus Lunetik, Doupje či policejní stanici. Prohlédnout si můžeme též předělané animace, jež jsou nově o něco bohatší a díky nim ožije nejen Pankrác, ale i Napoleon, doktor Cvajštajn, chlápek, klaun a další.

Z hlediska zvukové stránky nelze opomenout dabing, který je jedním ze základních kamenů celé série, a proto samozřejmě zůstává ten původní v čele s Luďkem Sobotou v roli Pankráce, jehož doplňují Jiří Lábus, Petr Nárožný a Vlastimil Bedrna, k výčtu od autorů si však dovolím doplnit i zbytek obsazení, tedy Václava Faltuse, Petru Tišnovskou, Valérii Zawadskou a Pavel Pípal. Samotný trailer po vzoru těch předchozích namluvil Bohdan Tůma, jenž je pro zajímavost coby dabér součástí série až od třetího dílu. Kromě již zmíněného vylepšeného soundtracku pak došlo i na zvukové efekty.

Polda 2 remástr vychází na Steamu 12. prosince 2023, ovšem tím Pankrácova cesta ještě nekončí. Čeká nás ještě dodatek zasazený mezi druhý a třetí díl, který vysvětlí, jak se z poldy Pankráce stal soukromý detektiv, jehož známe právě z následujícího dílu. I toto příběhové rozšíření už datum vydání, jež zní 1. května 2024.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru