Sledujte první video z mobilní verze Need for Speed

Na nové hře pracuje Tencent a TiMi Studio. Vychází z Need for Speed Heat a láká na Miami

Zdroj: EA
12. 5. 2022

Fanoušci závodních arkád vyhlížejí letošní pokračování série Need for Speed od britského studia Criterion, které se k této značce vrátilo. Ale na cestě je ještě jedna hra. Tencent pracuje na mobilní hře Need for Speed, o které se spekulovalo už dříve na základě pracovních inzerátů. Novinka má vznikat v týmu TiMi Studio a i když zatím nebyla oficiálně představena, na internet uniklo video z rozpracované verze. Tady se můžete na hru podívat přímo v akci.

Necelou minutu dlouhé video nemá valnou kvalitu, ale ta rozhodně nedokáže skrýt, jakou grafiku už dokáží vykouzlit mobilní zařízení. Záběry pocházejí z aktuálního testování. Titul má pohánět technologie Unreal Engine 4 od Epicu, jak naznačily už dřívější inzeráty, a hratelnost, prostředí Miami i stylizace vychází z Need for Speed Heat z roku 2019. Nabídne také střídání dne a noci.

V testovací verzi údajně zatím hra nenabízí příběh ani funkční policii a v garáži hráči najdou jen tři vozy – McLaren F1, Lamborghini Aventador SVJ a Lamborghini Gallardo. Ovládání má být prý podobné jako v Need for Speed: Edge, což byla pro změnu free-to-play závodní hra pro PC od studia EA Spearhead, jihokorejského Nexonu a čínského Tencentu. Zasazená byla do Redview County z Need for Speed Rivals. Kdy nová hra vyjde a zda vůbec dorazí také na Západ, v tuhle chvíli nevíme a můžeme jen doufat, že Electronic Arts se co nejdřív vytasí s nějakým oficiálním představením hry, která se stala dalším veřejným tajemstvím.

Nepůjde samozřejmě ani zdaleka o prvním mobilní Need for Speed. I když necháme stranou verze pro handheldy, série se na telefonech a později také tabletech zabydlela už dávno. Začalo to už u Need for Speed: Underground 2. Pak jsme se dočkali mobilních verzí Need for Speed: Most Wanted, Need for Speed: Carbon, Need for Speed: ProStreet nebo Need for Speed: Undercover. Na iOS i Android už dorazily hry Need for Speed: Shift, Need for Speed: Hot Pursuit či Need for Speed: Most Wanted. Exkluzivně pro mobilní systémy pak vyšlo Need for Speed: No Limits z roku 2015 od Firemonkeys Studios, ale výsledek zůstal za očekáváním.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru