Half-Life 2, Valve Corporation, Podívejte se na první video z Half-Life 2: VR Mod – Episode One

První video z Half-Life 2: VR Mod - Episode One

Neoficiální modifikace vyjde zdarma už v prvním čtvrtletí. Předchozí mod sklízí ovace

Zdroj: Source VR Mod Team
24. 1. 2023
Název: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2004

Loni na podzim vyšel neoficiální Half-Life 2: VR Mod a fanouškům udělal obrovskou radost. I přes komplikovaný a dlouholetý vývoj komunitní modifikace od Source VR Mod Teamu sbírá skvělá hodnocení. Na Steamu ji chválí 97 procent hráčů. Mod je k dispozici zcela zdarma a jeho autoři jej přitom stále vylepšují. Teď jsou konečně ochotní otevřeně mluvit o datadiscích.

Vývojáři oznámili, že Half-Life 2: VR Mod – Episode One vyjde už v prvním čtvrtletí tohoto roku. Epizody dostanou na Steamu své vlastní profily, které se v tuto chvíli chystají. Už nyní ale tým zve příznivce, aby se podívali na první upoutávku. Nazývají ji krátkým trailerem, ale i přesto má víc než minutu a je v ní spousta akce. Soudě navíc podle ohlasů se fanouškům velmi líbí.

Když se touto otázkou začali zabývat, narazili podle vlastních slov na několik podstatných překážek, ale ty se zjevně povedlo překonat.

Stejně jako originál ani Half-Life 2: VR Mod – Episode One se neobejde bez původní verze Half-Life 2: Episode One. Autoři se už dřív netajili svou ambicí zahrnout do komunitní modifikace také podporu pro datadisky. Uvedli nicméně, že bude zapotřebí vytvořit separátní buildy. Když se touto otázkou začali zabývat, narazili podle vlastních slov na několik podstatných překážek, ale ty se zjevně povedlo překonat. Není přitom tajemstvím, že dojde také na druhou epizodu ve VR.

Stojí za připomenutí, že Half-Life 2: VR Mod prošel úspěšně Greenlightem na Steamu už v roce 2017. Vývojáři se nezdráhají mluvit o tom, že měli během své práce opravdu vážné problémy a projekt mohl být zcela zrušen. V roce 2021 se jej ale povedlo obnovit díky novým členům týmu a výsledek podle všech ohlasů rozhodně stojí za to. V mnoha ohledech je samozřejmě inspirovaný a ovlivněný funkcemi, který přinesla hra Half-Life: Alyx.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru