Half-Life 2, Valve Corporation, Half-Life 2 už si můžete zdarma zahrát ve VR

Half-Life 2 už si můžete zdarma zahrát ve VR

Vyšla dlouho očekávaná komunitní modifikace. Na Steamu ji chválí 98 procent hráčů

Zdroj: SourceVR Mod Team
19. 9. 2022
Název: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2004

V srpnu autoři projektu Half-Life 2: VR informovali, že jejich modifikace vyjde v září. A tak se také stalo. Komunitní mod, který byl ve vývoji pět let, je k dispozici zdarma od minulého týdne a najdete ho na Steamu. Vlastnit samozřejmě musíte původní hru. Jeho vývojáři upozorňují, že momentální verzi označují jako veřejnou betu a že jsou dobrovolníci, kteří na VR edici pracovali výhradně ve své volném čase. Modifikace není finální, některé funkce stále chybějí, nebo nejsou dokončené a hráči mohou narazit na chyby, varuje tým.

Autoři se inspirovali Half-Life: Alyx

Nicméně titul je podle něj hratelný od začátku až do konce a autoři VR verze doufají, že si ji hráči užijí. Blíže pak aktuální stav a další plány do budoucna popisují na svém oficiálním webu. Half-Life 2: VR nabízí zcela volný pohyb, všechny zbraně adaptované pro virtuální realitu i ovladatelné stroje. Samotní autoři říkají, že se velmi inspirovali ovládáním, interakcemi a interfacem Half-Life: Alyx.

I když se zatím nejde pohybovat s pomocí teleportování/přískoků, nabízí hra jiné komfortní funkce a usnadnění. Myslí také na leváky. Nicméně původně jde o titul, který s virtuální realitou nijak nepočítal, takže nemohou fanoušci očekávat takovou míru pohodlí a prvků přístupnosti, jaké může nabídnout hra ušitá na míru VR.

V aktuální verzi Half-Life 2: VR nepodporuje datadisky, takzvané Epizody. S jejich podporou ale vývojáři do budoucna počítají, i když neslibují žádný konkrétní termín. Mod má fungovat na všech headsetech s podporou SteamVR. Tým ho úspěšně testoval na headsetech Valve Index, Oculus Quest, HTC Vive i Pimax VR. I když by teoreticky titul zvládl podle autorů rozeběhnout i standalone headset Quest 2, legálně to bez PC samozřejmě nejde.

První ohlasy jsou vynikající. Řeší se sice nějaké problémy s kompatibilitou, ale jejich odstranění je v tuto chvíli prioritou, slibují tvůrci. Na Steamu hodnotí projekt kladně fantastických 98 procent uživatelů. Tým zdůrazňuje, že mod navždy zůstane zdarma, ale protože šlo do jeho vývoje spoustu času a práce, je možné autory dobrovolně podpořit. SourceVR Mod Team se přitom netají tím, že si prošel vývojářským peklem a nechybělo mnoho, aby byl projekt úplně zrušen.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru