V září vyjde bezplatný Half-Life 2: VR od fanoušků

Modifikace vznikala dlouhých pět let. Její autoři se inspirovali mechanismy Half-Life: Alyx

Zdroj: Valve
10. 8. 2022
Název hry: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2004 Platformy: , , , , , , Žánr:

V dubnu 2017 se na YouTube objevil teaser na Half-Life 2: VR. Teď Source VR Mod Team publikoval na svém kanálu teprve druhé video, kterým láká na VR verzi HL2. Autoři se pochlubili záběry z aktuální verze a současně lákají na veřejnou betu. Tak velký a ambiciózní projekt podle nich není nikdy úplně hotový, pořád je tu hodně věcí, které chtějí udělat nebo vylepšit, aby výsledkem byl ten nejlepší možný VR zážitek. Ale pozitivní odezva, kterou získali z uzavřené betaverze od testerů, vývojáře přesvědčila, že hru už lze nejen zahrát od začátku až do konce, ale že je opravdu zábavná.

A tak se rozhodli dát i ostatním možnost vyzkoušet si ovoce jejich práce. Autoři oznámili, že Half-Life 2: VR vyjde v září a opravdu tím prý myslí letos, i když nám zatím nemohou dát přesné datum. To se dozvíme později. Samotný mod bude zdarma, ale neobejdete se samozřejmě bez Half-Life 2 na Steamu. Přesto zatím autoři neví, zda tu vyjde hned první verze modifikace. Stále totiž čekají na schválení od Valve. Pokud bude jejich stránka autorizovaná včas, VR verze bude k dispozici rovnou i na Steamu. Jinak vydají vývojáři mod alternativní cestou.

Half-Life 2: VR nabídne zcela volný pohyb, všechny zbraně adaptované pro virtuální realitu i ovladatelné stroje. Samotní autoři říkají, že se velmi inspirovali ovládáním, interakcemi a interfacem Half-Life: Alyx. Tým se přitom netají tím, že si prošel vývojářským peklem a nechybělo mnoho, aby byl projekt úplně zrušen.

Bez počítače a původní hry se neobejdete

Titul podporuje ovládání pro leváky a v budoucnu by mohl zahrnout také epizody 1 a 2. V tuto chvíli se ale modifikace týká jen základní hry. I když by teoreticky titul zvládl podle autorů rozeběhnout i standalone headset Quest 2, legálně to bez PC samozřejmě nejde. Tým ho jinak úspěšně testoval na headsetech Valve Index, Oculus Quest, HTC Vive i Pimax VR.

Po úspěchu Alyx určitě nebudou mít autoři novinky nouzi o pozornost fanoušků. Jejich mnohaleté úsilí komunita nepochybně náležitě ocení, přestože samotný tým říká, že jsou tu stále oblasti, které vyžadují další péči a je tu velký prostor pro zlepšení. Další podrobnosti o VR verzi, jejím pohybovém systému i dalších prvních najdete na oficiálním webu projektu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru