Gran Turismo (film), Podívejte se na první trailer filmu Gran Turismo

Podívejte se na první trailer filmu Gran Turismo

V mnohém působí jako samotná hra. Premiéru bude mít letos v létě

Zdroj: Sony
Název: Gran Turismo (film) Datum vydání: 11. 8. 2023

Během prezentace Sony na technologické konferenci CES nás čekala řada velkých oznámení a informací, herních i právě čistě technologických. Kromě toho byl však představen i první pohled na film Gran Turismo, který byl nedávno dotočen a do kin zamíří už 11. srpna. A nutno říct, že první záběry a ukázky působí velice slibně.

První teaser trailer, v němž jsou záběry z filmu proloženy povídáním představitelů hlavních postav a pohledem do zákulisí natáčení, uvedl sám režisér snímku Neil Blomkamp, z jehož tvorby můžete znát například filmy District 9 nebo Chappie. Ve videu pak vystupují herci Archie Madekwe, David Harbour a Orlando Bloom. Madekwe ztvárňuje titulní postavu, mladého závodníka jménem Jann Mardenborough, který se od hraní Gran Turisma dostane ke skutečnému závodění. Bloomova postava se jmenuje Danny Moore, ale o ní toho zatím příliš nevíme, mělo by však jednat o marketingového agenta. Harbour se ujal mentorské postavy Jacka Saltera, jenž bude Janna provázet světem závodění. A jak už se dalo čekat, všichni tři slibují skvělou podívanou.

Převést závodní hru na plátno není nic snadného, ale minimálně v tuto chvíli se zdá, že filmaři našli způsob, kterak požitek z jízdy a hraní zprostředkovat i prostřednictvím filmu. To mají na svědomí působivé záběry aut a jízdy a nejinak na tom je samozřejmě i zvuk. Zatím filmové Gran Turismo velice silně evokuje hru, jelikož podobně vypadá a zní. Ačkoli se zápletka pochopitelně točí kolem závodění jako takového, příběh nebude jen o tom. Ten je založen na skutečném inspirativním příběhu, který dokazuje, že touha po závodění nemusí končit jen u sebe v pokoji u konzole s s ovladačem v ruce. Sami herci lákají na skvělou závodní akci, ale dojde i na lásku, jak doplňuje Madekwe.

Sony samozřejmě představilo mnohem víc než jen film, ale když už jsme u toho Gran Turisma, pro úplnost doplňme, že loňské Gran Turismo 7 zamíří i na PlayStation VR2. Přesněji řečeno hra obdrží bezplatnou aktualizaci pro hraní ve virtuální realitě. Stane se tak s uvedením samotného headsetu na trh, tedy 22. února.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru