Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Gran Turismo 7 dostane svou VR verzi

Gran Turismo 7 dostane svou VR verzi

Stane se dalším launchovým titulem PlayStation VR2. Majitelé hry obdrží upgrade zdarma

Zdroj: Sony
5. 1. 2023
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

V noci na čtvrtek uspořádala společnost Sony na veletrhu CES svou prezentaci, během které se podle očekávání a dřívějších zpráv zabývala i hrami. Středobodem se stal očekávaný headset PlayStation VR2, o kterém na pódiu mluvil Jim Ryan a hned zkraje připomněl, že se hráči mohou v den uvedení zařízení těšit na více než 30 titulů. Jako tři nejzářivější body vypíchnul Horizon Call of the Mountain, No Man’s Sky a Resident Evil Village, aby se však následně přesunul k informaci, na kterou čekají fanoušci závodních her. Pokud jste – stejně jako já – věřili, že právě Gran Turismo 7 by mohlo být skvělým benchmarkem nového VR headsetu, věřili jste správně.

„Je mi ctí dnes oznámit, že jedna z našich nejlepších sérií míří na PlayStation VR2. Jde o Gran Turismo, hru, která napříč celou sérií prodala víc kopií, než kterákoliv jiná značka od PlayStation Studios,“ uvedl Ryan a na ploše za ním se už začaly objevovat první záběry z VR verze posledního Gran Turisma. Vzhledem k tomu, že Jim Ryan neuvedl žádné bližší detaily, mohli byste namítnout, že se může jednat o samostatný titul vyvinutý pouze pro účely hraní ve virtuální realitě, nic tomu ale prozatím nenaznačuje. Ryan totiž potvrdil, že všichni majitelé GT 7 dostanou bezplatný upgrade na VR verzi a explicitně mluvil právě o posledním dílu slavné série od Polyphony Digital.

Na druhou stranu ale není vyloučeno, že VR režim bude omezený jen pro některé módy nebo jednoduše neobsáhne celý záběr hry, jako tomu bylo v případě GT Sport. Snad k tomu ale nebyli vývojáři tentokrát nuceni přistoupit a hráči si budou moci užít – jak řekl Ryan – Gran Turismo 7 jako nikdy předtím. Abychom vám ale nebyli dlužni ještě důležité informace ze závěru tohoto bloku, prezident Sony Interactive Entertainment rovněž potvrdil, že dalším titulem fungujícím skrze PlayStation VR2 bude česko-slovenský Beat Saber. Bohužel, také na detaily vztahující se k titulu, jenž pro mnohé definuje hraní ve VR, budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Na závěr pouze připomínáme, že PlayStation VR2 dorazí 22. února, v základu bez hry vás přijde na 14 990 Kč, a pokud vás zajímá nabídka startovních titulů, věnovali jsme se ji pečlivě v uplynulých týdnech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru