Dune: Awakening, Funcom, Podívejte se na první obrázky z Duny od Funcomu

Podívejte se na první obrázky z Duny od Funcomu

Open world survival od autorů Conan Exiles nabírá další vývojáře. Je to největší projekt studia

Zdroj: Funcom
13. 5. 2022
Název: Dune: Awakening Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Norský Funcom, který momentálně drží práva na hry podle Duny spisovatele Franka Herberta, spustil velký nábor zaměstnanců právě na jeden z těchto projektů. I když jde o oficiálně neoznámený titul, samotná firma naznačuje, že se jedná o již dříve zmiňovanou multiplayerovou open world survival hru, která vzniká interně přímo v kancelářích Funcomu. Už v minulosti se psalo, že by mělo jít o něco na způsob Conan Exiles. Teď ale studio hledá další talenty pro svůj údajně nejambicióznější projekt v historii.

Musí se jednat o skutečně velký titul, protože Funcom už dříve oznámil, že na projektu spolupracuje také s německým studiem Nukklear a i to pro něj nabírá další zaměstnance

Uchazeči se mohou připojit k vývoji next-gen titulu, který má oslovit všechny fanoušky. Tým hledá lidi na umělecké i technické pozice. Shání také producenty a odborníky na marketing. Z našeho pohledu je nicméně možná ještě zajímavější, že jsme se díky tomu dočkali hned tří nových obrázků. Vlastně úplně prvních. Nemusí sice pocházet přímo ze hry, ale naznačují nám, co přibližně můžeme čekat.

Musí se jednat o skutečně velký titul, protože Funcom už dříve oznámil, že na projektu spolupracuje také s německým studiem Nukklear a i to pro něj nabírá další zaměstnance. Nukklear má pomáhat minimálně se souboji strojů. Funcom oznámil, že má práva na Dunu v roce 2019. Po akvizici Tencentem se měla vize ještě zvětšit a nábor tomu napovídá. Tituly z tohoto vesmíru může Funcom podle dřívějších informací tvořit exkluzivně po dobu šesti let. Na základě této značky by měl vyprodukovat minimálně tři kousky.

Jednu novou Dunu už si můžete zahrát

Funcom se nijak netají tím, že plánuje poslat na trh hned několik her inspirovaných slavnou Dunou. Kromě toho ale licenci svěřuje dalším vývojářům. Letos dubnu jsme se tak dočkali 4X real-time strategie Dune: Spice Wars od studia Shiro Games, kterou vydává Funcom. Zatím tedy “jen” v early access verzi.

Už dříve jsme psali, že první dosud nepojmenovaná hra podle Duny od Funcomu míří na PC i konzole. Více podrobností o Duně od Funcomu najdete v našich starších článcích. Velmi detailně jsme se z pohledu videoher věnovali celé sérii a všem hrám zasazeným na pouštní planetu Arrakis.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru