Na nové Duně od Funcomu se podílí autoři Comanche

Norské studio se spojilo s německým týmem Nukklear. Pomohli už se souboji strojů

Zdroj: Funcom
2. 12. 2021
Název hry: Dune (Funcom) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Seriál o hrách z vesmíru Duny máme úspěšně za sebou, ale fanoušci Franka Herberta se nemusí ohlížet jen za minulostí, ale naopak s nadějí hledět do budoucnosti. O nových titulech z tohoto vesmíru, na které má práva norská společnost Funcom, jsme na Vortexu psali už několikrát. Nějakou dobu okolo nich byl ale klid. Nyní jsme se konečně dozvěděli další zajímavé podrobnosti. K internímu týmu Funcomu, který pracuje na on-line open world survivalu, se totiž připojilo německé studio Nukklear, které má na kontě i nedávnou reinkarnaci Comanche, kterou nyní spravuje brněnské studio Ashborne Games.

Šéf Funcomu Rui Casais bez obalu označuje open world survival podle Duny za dosud nejambicióznější projekt, jaký kdy jeho firma dělala.

Kromě vlastních projektů se Nukklear v minulosti podíleli třeba na portování Super Meat Boy Forever, UI k remaku Destroy All Humans či Everspace 2. Hannoverský tým je samozřejmě nadšený tím, že se může na projektu podílet spolu s Funcomem, a těší se, že přinese svět Duny novému publiku. Šéf studia Kirk Lenke prohlásil, že během uplynulých let spolupracovali na mnoha projektech, ale Duna je tím největším. Nukklear jsou za tuto výzvu vděční.

Šéf Funcomu Rui Casais bez obalu označuje open world survival podle Duny za dosud nejambicióznější projekt, jaký kdy jeho firma dělala. Je proto podle něj zapotřebí mít schopné a spolehlivé partnery. Nukklear prý tyto nároky splňují a už těžili z jejich znalostí a zkušeností, pokud jde o souboje strojů. Na projekt prostřednictvím studia Nukklear přispěla grantem i německá vláda.

Tituly z vesmíru Duny může Funcom podle dřívějších informací tvořit exkluzivně po dobu šesti let. Na základě této značky by měl vyprodukovat minimálně tři kousky.

Funcom oznámil, že má práva na Dunu v roce 2019. Po akvizici Tencentem se měla vize ještě zvětšit a nejde navíc o jediný titul z tohoto vesmíru, který má Funcom vydat. Pro ty další ale možná bude hledat, či už našel nějaké partnery z řad externích studií. Opakovaně se spekulovalo, že další hrou by mohla být real-time strategie. Funcom totiž už dříve svěřil práce na strategii Conan Unconquered studiu Petroglyph, které tvoří veteráni a bývalí zaměstnanci Westwood Studios. Zakládající členové týmu dříve pracovali na hrách jako Command & Conquer, Earth & Beyond nebo Dune II.

Už dříve jsme psali, že první dosud nepojmenovaná hra podle Duny od Funcomu míří na PC i konzole, půjde o robustnější variaci na Conan Exiles a od vydání nás dělí ještě několik let. Tituly z vesmíru Duny může Funcom podle dřívějších informací tvořit exkluzivně po dobu šesti let. Na základě této značky by měl vyprodukovat minimálně tři kousky. Lze předpokládat, že vzhledem k filmové licenci bude mít nová hra stejnou, nebo velmi podobnou estetiku jako film režiséra Denise Villeneuva. Zástupci Funcomu se už dříve nechali slyšet, že možnost pracovat na hrách z tohoto vesmíru je pro ně splněným snem.

Více podrobností o Duně od Funcomu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru