MechWarrior 5: Clans, Piranha Games, Podívejte se na nové video z dalšího MechWarrioru

Podívejte se na nové video z dalšího MechWarrioru

Za matoucím názvem se skrývá regulérní pokračování. Slibuje jiný zážitek než předchozí hra

Zdroj: Piranha Games
3. 4. 2024

Loni v září jsme psali, že studio Piranha Games oznámilo nový MechWarrior. I když má MechWarrior 5: Clans opět číslovku 5 v názvu, stejně jako MechWarrior 5: Mercenaries, jedná se podle autorů o úplně novou samostatnou hru. Teď jsme se od představení hry a teaseru dočkali prvního nového videa.

Titul se prezentoval na akci Game Developers Conference v San Franciscu a zdejší návštěvníci na místě dokonce mohli spatřit demo. Autoři novinku nazývají skutečnou evolucí série MechWarrior a lákají na řadu nových funkcí, které mají pozvednout hratelnost.

Singl i kooperace

Hra nabídne singl i kooperaci až pro pět hráčů. Autoři lákají na tradičně navrženou lineární kampaň, která funguje zcela nezávisle na předchozí hře MechWarrior 5: Mercenaries. Samotné video představuje pětici hrdinů-pilotů mechů. Vývojáři říkají, že nás jejich příběhové mise protáhnou řadou různých světů a rozmanitých prostředí.

Ručně vytvořené mapy a mise prý nabídnou komplexní a chaotické bitvy, na něž se připravíme díky novému customizačnímu systému. Ovládání má být ušité na míru myši a klávesnici i gamepadu.

Podle autorů se vypravíme do roku 3050 a lákají na chytlavý příběh. Poprvé od titulu MechWarrior 2 z roku 1995 se podle vývojářů vrátíme do období Clan Invasion, jednoho z nejdůležitějších v celé značce. Piranha Games přesto říkají, že MechWarrior 5: Clans představuje dokonalý vstupní bod do tohoto vesmíru pro úplné nováčky a současně má novinka potěšit také veterány.

Piranha Games mají na kontě MechWarrior Online z roku 2013 a v roce 2019 vydali MechWarrior 5: Mercenaries, který se o dva roky později dostal také na Xbox a PlayStation. Na kontě dnes má přes dva miliony prodaných kopií.

MechWarrior 5: Clans má vyjít ještě letos a míří na PC i konzole. Pohání jej Unreal Engine. Určitě se podívejte na novou atmosférickou upoutávku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru