Radiolight, Podívejte se na nové video z české hry Radiolight

Podívejte se na nové video z české hry Radiolight

Nadějný mysteriózní first person thriller od mladého vývojáře se po delší době připomíná

Zdroj: Kryštof Knesl
27. 3. 2024
Název: Radiolight Vývojář: Platformy:

V červenci 2022 jsme vám na Vortexu představili novou českou hru Radiolight. Jedná se o first person thriller připomínající Firewatch, na kterém pracuje jediný mladý vývojář. Kryštof Knesl byl dokonce naším hostem ve vidcastu #220 a vydali jsme také textový rozhovor o Radiolight. Mnoho podrobností jsme o projektu přesto nevěděli. Od té doby jsem si na Kryštofa několikrát vzpomněl, protože svou hru chtěl původně vydat ještě v roce 2022. Píše se březen 2024 a Radiolight zatím nevyšel. Zato jsme se ale teď po delší době dočkali čerstvých novinek.

Kryštof nám poslal nový trailer, nové screenshoty a naznačuje také, že se hra minimálně částečně vyvinula dál. Hlavním hrdinou je policista Ethan Collins, který se vydá na cestu za vyřešením na nadpřirozených jevů, které sužují jeho městečko. Vybaven je vysílačkou a zůstává ve spojení se svým nadřízeným. S pomocí vysílačky můžeme naladit místní stanice, ale také nám může posloužit při obraně před zvláštním monstrem, které se objeví v závěru nového traileru.

Budeme zkoumat lesy národního parku Ashwood Creek a současně zjišťovat víc o postavách a jejich vzájemných vztazích. Stále platí, že jde o thriller zasazený do Spojených států v osmdesátých letech 20. století a s pomocí vysílačky budeme rovněž odhalovat nějaké tajemné signály ve snaze rozluštit celou zdejší záhadu. A pokud jde o novinky? „V jádru jsem hru příliš neměnil – vysílačka i základní koncept příběhu a jeho témata zůstávají. Byl jsem motivován vývojem příběhu a hlavní postavy. Jak se vyvíjel příběh, tak se přidaly i určité mechaniky a jiné aspekty hry, a projekt mi tak začal dávat větší smysl jako celek,“ řekl Vortexu Kryštof.

Už dříve jsme se dozvěděli, že hra bude mít české titulky a anglický dabing. Pohání ji Unreal Engine 5 a vedle oznámené PC verze by ji autor rád v budoucnu dostal také na konzole. Projekt můžete sledovat také na oficiálním webu. Podle posledních informací by měl titul vyjít příští rok.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru