Frostpunk 2, 11 bit studios, Podívejte se na gameplay trailer Frostpunku 2

Podívejte se na gameplay trailer Frostpunku 2

Ne všem se lze zavděčit, metropoli zachvátí i nepokoje. Hra rovnou zamíří do Game Passu

Zdroj: 11 bit studios
16. 1. 2024
Název: Frostpunk 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2024

Minulý rok jsme od vývojářů z 11 bit studios obdrželi pár střípků z Frostpunku 2, když se hra prezentovala v červnu a v listopadu během PC Gaming Show, kde byla právem zařazena mezi nejočekávanější tituly letošního roku. Po posledním teaseru a drobné ukázce gameplaye si nyní konečně můžeme vychutnat detailnější pohled na město, ale i nejrůznější mechanismy hry a hratelnost. Město nesmí padnout a naléhavost samotného gameplay traileru dává najevo, že splnění tohoto cíle nebude jen tak.

Ačkoli pokračování přichází oproti prvnímu dílu s novinkami a posunem na poli příběhu, polští vývojáři připomínají, že i Frostpunk 2 zůstává zaměřen na lidi a jejich osudy, zatímco jsou nuceni se potýkat s drsnou realitou. Metropole se nadále rozrůstá a vaším úkolem je potlačit nehostinný svět a učinit z něj místo alespoň k trochu lepšímu životu. S růstem se ovšem mění i společnost, která má své potřeby a požadavky. Někteří jedinci navíc dokáží být hlasitější, a tak přijímání zákonů a hlasování doprovází i vznik nových radikálních frakcí, kterým se nelíbí vaše činnost a které mohou rozdmýchávat všudypřítomné napětí. Lidé řeší své děti, bezpečí na ulicích nebo práci a zároveň očekávají odměnu v podobě jídla nebo přístřeší, ale ne vždy jim ho budou moci hráči poskytnout. V traileru můžeme vidět jak budování města, tak neschopnost nakrmit všechny nebo průběh hlasování.

Přesné datum vydání zatím stále neznáme, ale kromě toho, že se hry na PC dočkáme v první polovině letošního roku, jsme se dozvěděli i další zajímavou novinku. Frostpunk 2 rovnou při vydání zamíří do předplatného Game Pass, což bude poté platit i u pozdějšího vydání na konzole Xbox Series. Do nabídky předplatného mají namířeno i další tituly od 11 bit studios, ty však budou konkrétně představeny později. Hra bude rovněž dostupná na PlayStationu 5, na PC ji pak nalezneme v nabídce Steamu, Epic Games Store i GOG. Více si můžete přečíst v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru