Souhrn z PC Gaming Show: Most Wanted 2023

Souhrn z PC Gaming Show: Most Wanted 2023

S.T.A.L.K.E.R. 2, Frostpunk 2, VTM: Bloodlines 2, české Gray Zone Warfare či Homeworld 3

Zdroj: GSC Game World
30. 11. 2023

Už za týden proběhne velice očekávané The Game Awards 2023, která patrně bude poslední velkou oznamovací akcí, nicméně ještě předtím došlo na prezentaci magazínu PC Gamer. Ta tentokrát nesla název PC Gaming Show: Most Wanted 2023 a slibovala 25 zajímavých a dosud nevydaných her. Jak se však ukázalo, ne vždy jsme se vyloženě dočkali novinek, respektive jejich trailerů, videí či informací. Na zajímavé hry ale přesto došlo, a řada z nich patří mezi ty očekávané, a dále je doprovodily i další menší tituly. Inu, vyhlídky do herního roku 2024 jsou už nyní více než zajímavé, a to ještě netušíme, co všechno se na nás chystá. Co si nicméně připravila PC Gaming Show? Podívejme se na to.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Nejočekávanější hrou příštího roku je podle PC Gameru S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl od studia GSC Game World. To pochopitelně stále pracuje za ne zrovna ideálních podmínek, kvůli čemuž se hra dočkala nutných odkladů, ale o víc je nyní druhý S.T.A.L.K.E.R. pro vývojáře důležitější a znamená pro ně vyloženě jakýsi národní produkt, jak zaznělo v úvodním povídání. Na to nicméně navázal příběhový trailer, který umožnil zase trochu více nahlédnout do nehostinného světa, jeho atmosféry a všech nebezpečenství, která na osamělé bojovníky a hráče čekají. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl vyjde na PC a Xbox Series v prvním čtvrtletí 2024.

Frostpunk 2

Další prezentace, další střípek z vysoce očekávaného pokračování Frostpunku. Tentokrát se vývojáři podělili o krátký pohled na stále větší město a první ukázku gameplaye, jak sami krátký teaser nazvali. Frostpunk 2 vyjde příští rok, co se však týče konkrétního data vydání, bohužel zatím stále nic nevíme. Tak snad se brzy dočkáme dalších informací.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Pokračování Bloodlines 2 bylo znovu oznámeno poměrně nedávno a i když má vyjít až na podzim 2024, vývojáři ze studia The Chinese Room (tedy vývojářů i další zde se prezentující hry Still Wakes the Deep) se ovšem činí a po letech ticha doufající a čekající fanoušky zásobují novinkami. Už nás seznámili s protagonistou či protagonistkou jménem Phyre a postupně odhalují i jednotlivé klany. V novém traileru se tak dostal ke slovu i klan Banu Haqim a my jsme si mohli prohlédnout další temná zákoutí Seattlu, v němž se po dlouhém spánku probudíme a pokusíme se jej ovládnout. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 míří kromě PC i na PlayStation 5 a Xbox Series.

Gray Zone Warfare

Dočkali jsme se i další ukázky z nedávno oznámené české střílečky Gray Zone Warfare od Madfinger Games, která nás provede městem i džunglí a ukáže nejen střety a přestřelky s nepřáteli, ale i přežívání. Hra by měla dorazit v průběhu příštího roku na PC a věnovali jsme se jí i v samostatném článku.

Still Wakes the Deep

Jako úplně první se ukázala hororová hra Still Wakes the Deep od studia The Chinese Room. Tentokrát však nešlo přímo o hru samotnou, její zápletku, hratelnost či grafiku, ale hudební stránku. O tu se stará skladatel Jason Graves, který popsal, jak ke skládání soundtracku v tomto případě přistupuje. Děj hry se odehrává na ropné plošině uprostřed oceánu, kde se cosi nehezkého stane. Graves se snaží vytvořit doprovod tak, aby ve hráčích způsoboval skutečný děs svou nepřirozeností a nelidskostí. Zároveň poznamenal, že spolupráci s hudebníky se nic nevyrovná. Samotné nahrávání je každopádně zajímavé, i pro svou atypičnost, proto se určitě podívejte i na video, případně i delší přímo u vývojářů. Hra vyjde na PC, Xbox Series a PlayStation 5 na začátku příštího roku.

Like A Dragon: Infinite Wealth

Yakuza je k nezastavení. Před třemi týdny vyšlo Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name a hned zkraje blížícího se roku 2024 nás čeká osmý díl Like a Dragon: Infinite Wealth. Už jsme měli tu čest s příběhem i gameplayem v dřívějších trailerech, ale co se týče Like A Dragon, o zajímavé a nečekané situace není nikdy nouze, proto se hra vytasila s dalším příběhovým trailerem. A ano, opět je to bláznivé, jak jinak. Like a Dragon: Infinite Wealth vychází už 26. ledna 2024 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series. Nedávno jsme navíc měli možnost si hru vyzkoušet, přičemž si naše dojmy z hraní můžete přečíst zde.

Homeworld 3

Trvalo to, ale Homeworld 3 se konečně už také blíží. Sci-fi real-time strategie od Blackbird Interactive vyjde 8. března 2024 a snad zdařile naváže na více než 20 let starou dvojku. Šance jsou obstojné vzhledem k tomu, kolik někdejších vývojářů se v novém studiu sešlo. U příležitosti oznámení data vydání byly spuštěny i předobjednávky, které zahrnují i Fleet Command nebo sběratelskou edici, které majitelům umožní hrát hru od 72 hodin dříve. V dnešním povídání se vývojáři svěřili se svými ambicemi a vizí na hru, kterou před 20 lety nebylo možné udělat, ale dnes už je. A právě o to se pokusili. Jak se jim toto megalomanství vyvedlo, to se koneckonců dozvíme už poměrně brzy.

Everywhere

Everywhere je i není potřeba představovat, i když je pravdou, že nynější rozhovor pomohl opět osvětlit některé věci. Everywhere je hrou od studia Build a Rocket Boy a bývalého producenta GTA Leslieho Benziese, přičemž jde zároveň o jakousi platformu, v níž budou vznikat další hry, jednou z nich je pak i další hra studia MindsEye. A co jsme se dozvěděli dnes? Základem je střílečka z pohledu třetí osoby, skiny, matchmaking a další, ovšem zdaleka nejdůležitější jsou hráči a jimi vytvářený obsah. Hra obsahuje bohatý level editor nazvaný Arcadia, který umožní mnohem víc než jen umisťování objektů, ale i manipulaci s AI, audiem nebo dokonce kódem. Je možné vytvářen i jen jednotlivé části, které pak lze ostatním hráčům darovat nebo prodat za herní měnu, pakliže pak bude váš výtvor použit jako součást něčeho dalšího, i vy obdržíte nějakou tu odměnu. Vývojáři hráčům připravili vskutku obrovské pískoviště plné možností. Hra vyjde v roce 2024 na PC a později i na PlayStation 5 a Xbox Series, teď 5. prosince proběhne první uzavřená alpha.

Tchia

Kouzelná, hravá a milá Tchia zasazená do prosluněné nové Kaledonie byla dosud dostupná na PlayStationu 4 a PlayStationu 5 a na PC pak skrze Epic Games Store, v březnu 2024 se jí nicméně rok po jejím vydání dočkáme i na Steamu. Naši recenzi si můžete připomenout zde.

Path of Exile 2

Holstin

Persona 3 Reloaded

Dwarf Fortress

Under a Rock

Unrailed 2

Harold Halibut

Sands of Aura

Unforetold: Witchstone

Wild Bastards

Republic of Pirates

DataJack 2020

Menace

Ironhive

Indika

Hawked

Demonschool

Darkweb Streamer

Gloomwood

Steamworld Build

Bellwright

Drowned Lake

Spine

Cryptical Path

Crashlands 2

Deathgrip

Flintlock: The Siege of Dawn

Islands of Insight

Ultros

Ambulance Life

Songs of Silence

Pacific Drive

Solium Infernum

Crown Wars: The Black Prince

Penny’s Big Breakaway

Mortal Crux

Freedom Games (sestřih her)

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru