Podívejte se, jak by mohl vypadat remake Vietcongu

Legendární výcvik se seržantem v rámci školní práce přepracoval český student

Zdroj: Jakub Hutěčka
2. 7. 2022

Vietcong bezesporu patří mezi jeden z nejvýznamnějších českých titulů, který se dodnes těší velké oblibě i díky multiplayeru. Není tedy divu, že se často objevují nejrůznější přání týkající se remaku, jež začala být častější v souvislosti s remakem Mafie či s novým studiem INGAME Jarka Koláře, kde by snad mělo vznikat právě cosi podobného Vietcongu. Remake Vietcongu sice není příliš pravděpodobný, přesto se můžeme podívat, jak by mohl teoreticky vypadat.

Tu možnost máme díky Jakubu Hutěčkovi, který se rozhodl v rámci své školní práce přepracovat legendární výcvik. Jakub studuje vývoj počítačových her na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně, kde si pro klauzurní práci v Unity ve třetím ročníku zvolil Vietcong. Odevzdáním jeho snahy neskončily a nadále na Vietcong Remake – Výcvik se seržantem pracuje. Na začátku května zveřejnil ukázku z první výcvikové mise, v níž se hráči naučili pohybovat jako správný voják, na konci května i misi druhou s výcvikem střelby.

V tuto chvíli lze Jakubův postup sledovat na jeho stránce itch.io, kde zároveň sdílí i své další počiny. Dokončení a vydání plánuje na 30. října 2022, tedy rok po úmrtí herce Miroslava Středy, jehož hlasem promlouval právě výcvikový seržant a dal vzniknout mnoha nezapomenutelným hláškám.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru