Crime Boss: Rockay City, 505 Games, Bývalí autoři Vietcongu zakládají nové studio

Bývalí autoři Vietcongu zakládají nové studio

Český herní veterán Jarek Kolář vede nový tým InGame Studios. Dělá kooperativní FPS

Zdroj: Pterodon
1. 4. 2021
Název: Crime Boss: Rockay City Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 3. 2023

Jarek Kolář, který dříve pracoval na hrách jako Tajemství Oslího ostrova, 7 dní a 7 nocí, Flying Heroes, Vietcong, Mafia II a III, ale i ve studiích Bohemia Interactive nebo BadFly Interactive, na Twitteru oznámil založení nového týmu. InGame Studios sídlí v Brně a pracuje na nové atmosférické kooperativní first person akci pro PC a konzole na Unreal Enginu. Jarek Kolář studio vede.

Každý čtvrtek autoři upozorní na nějakou hru, která je ovlivnila. Jako první přišel na řadu podle očekávání Vietcong.

Tým je složený z veteránů, kteří se podíleli na mnoha slavných českých hrách za uplynulých 20 let. V tuto chvíli má studio 40 interních zaměstnanců a 40 externistů po celém světě. To je úctyhodný počet na začínající firmu. Vývojáři přitom hledají další kolegy – programátory a level designéry.

Autoři pracují na dosud neoznámeném projektu, o kterém nám zatím nemohou říct víc. Každý čtvrtek ale upozorní na nějakou hru, která je ovlivnila. Jako první přišel na řadu podle očekávání Vietcong, o jehož comebacku nebo nějakém duchovním nástupci se v uplynulých měsících spekulovalo opakovaně. Sedm lidí z InGame Studios na hře přímo pracovalo a většina ji hrála.

Vývojáři vypichují, že je inspiruje pohlcující singlový zážitek, nekompromisní kooperace, trvanlivost díky multiplayeru, hratelnost nadřazená grafice, důraz na zvuk nebo výrazná hudba. Hra také přišla s několika zajímavými inovacemi, na které InGame Studios upozorňují. Namátkou stojí za zmínku minimalistický HUD, voice chat zohledňující vzdálenost či jediný život v coopu kvůli napětí.

Nová hra od brněnského týmu nemusí být zrovna další Vietcong, ale mnohé indicie nasvědčují tomu, že půjde minimálně o něco podobného. InGame Studios už mají profil i na Instagramu, kde můžete nakouknout do jejich budoucích kanceláří. Sledovat vývojáře lze také na Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru