PlayStation VR2 nebude zpětně kompatibilní

PlayStation VR2 nebude zpětně kompatibilní

Hry pro původní PSVR na něm nepoběží. Sony postavila nový headset jako next-gen zařízení

Zdroj: Sony
18. 9. 2022

Společnost Sony po častých dotazech, zda nabídne PlayStation VR2 zpětnou kompatibilitu, tedy možnost hrát hry z původního PSVR i na PS VR2, konečně zareagovala, avšak ne tak, jak mnozí hráči doufali. Společnost bohužel potvrdila, že se zpětná kompatibilita nekoná, přesněji řečeno tuto skutečnost uvedl v podcastu na blogu PlayStationu viceprezident plánování a managementu Hideaki Nišino.

Vývoj her pro PSVR2 vyžaduje zcela jiný přístup než pro původní PSVR.

Důvodem je, že nový headset má představovat opravdovou novou generaci VR, proto není možné, aby podporoval staré tituly, které byly navrženy pro původní PlayStation VR z roku 2016. Headsety se výrazně liší samotným hardwarem, ale i funkcemi – ty nově zahrnují například podporu 4K a HDR, sledování očí a nové ovladače s haptickou odezvou a adaptivními triggery. „To znamená, že vývoj her pro PS VR2 vyžaduje zcela jiný přístup než pro původní PSVR,“ uvedl Nišino.

Detaily, proč tomu tak je, byly však vynechány a není tedy přesně jasné, proč představují méně vyspělé hry pro vyspělejší systém problém. Nišino si je vědom, že toto rozhodnutí řadu hráčů zklame, spousta z nich v kompatibilitu nejen doufala, ale v podstatě s ní až počítala. Například přepracovaný headset Oculus Rift S, který následoval původní verzi, kompatibilitu nabídl.

Budoucí vlastníci PS VR2 tak přijdou o možnost si zahrát například Astro Bot: Rescue Mission, Resident Evil 7 ve VR nebo Beat Saber. Nic ovšem není ztraceno, jelikož se dá předpokládat, že minimálně někteří vývojáři přepracují a znovuvydají své hry i pro nový systém. Už nyní se šíří spekulace, že se na některých hrách už takto pracuje, ale zatím žádná nová verze původních her pro PS VR2 oznámena nebyla. Připomeňme však, že bylo vývojářům slibováno, že pro ně bude mnohem snazší portovat své hry na nový headset.

Na Tokyo Game Show ovšem byly tento týden představeny bližší detaily o samotném headsetu a rovněž se objevily první dojmy z několika titulů, které zamíří už přímo na PS VR2, konkrétně z Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village, The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution a Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge. Tyto dojmy zahraničních novinářů a hráčů jsme ostatně tlumočili v samostatném článku. V našem archivu pak naleznete i další články o PSVR2. Zatím ovšem neznáme ani datum zahájení prodeje, ani cenovku nového headsetu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru