PlayStation VR2 umožní snáze portovat hry z jiných zařízení

PS VR2 umožní snáze portovat hry z jiných zařízení

Sony má pomoci vývojářům dostat hry rychleji na nový headset. Lidé si ho zkusí už brzy

Zdroj: koláž/Vortex
2. 9. 2022

Společnost Sony slibuje, že na její headset PlayStation VR2 bude snazší portovat hry z jiných platforem. Promluvili o tom zástupci firmy Jasuo Takahaši a Kendžo Akijama na akci Computer Entertainment Developers Conference 2022, informoval magazín IGN. Vývojáři při práci na hrách pro headset nové generace používají stejný software development kit jako pro klasické hry na PS5. Při portování z jiných platforem se autoři mohou opřít také o nativní podporu Unity nebo Unreal Enginu.

Nástroje rovněž obsahují řadu programů, které mají usnadnit testování titulů. Autorům her by taktéž měl usnadnit práci s konverzemi nový ovladač, který nabízí podobné možnosti jako ty na konkurenčních zařízeních. S novými vibracemi samotného headsetu a jejich implementací má zase vývojářům asistovat sada vzorových projektů, jimiž se mohou inspirovat. Další nástroje pak pro změnu mají autory VR her seznámit s potenciálními chybami a nedostatky virtuálních her. Tuto vrstvu si mají vývojáři osvojit mimo jiné díky jakémusi speciálnímu interaktivnímu kvízu.

Zdroj: Sony

Nepochybně budou všichni ještě o trochu sdílenější stran programování pro PS VR2, až bude headset na trhu. Poprvé se má veřejnosti představit na blížící se akci Tokyo Game Show, kde si jej budou moci první šťastlivci vyzkoušet na stánku Capcomu u VR verze Resident Evil Village. Na trh by pak měl headset přijít začátkem příštího roku, ale přesný termín stále neznáme. Kromě zmíněného survival hororu se pro PlayStation VR2 chystají například hry Horizon Call of the Mountain, nová verze No Man’s Sky, The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2 – Retribution nebo Ghostbusters VR.

Nějaké novinky na toto konto slibují už brzy odhalit také autoři PSVR exkluzivní akce Firewall: Zero Hour ze studia First Contact Entertainment. Mohlo by se klidně jednat o pokračování titulu z roku 2018. Stále přitom čekáme, že Sony se bude už brzy lineupu launchových her blíže věnovat. V této souvislosti stojí za zmínku, že podle různých insiderů by japonský gigant měl uspořádat nějakou vlastní akci ještě letos na podzim. Pokud se tak skutečně stane, nový VR headset určitě bude v centru pozornosti.

Více podrobností o samotném zařízení včetně technických specifikací najdete v našem archivu nebo na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru