Fable, Microsoft Studios, Phil Spencer je nadšený z nového Fable

Phil Spencer je nadšený z nového Fable

Hru jsme sice neviděli, ale prý vypadá skvěle. K vývoji se připojil scenárista Horizonu

Zdroj: Microsoft
1. 11. 2022
Název: Fable Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Nové Fable, s nímž celá série začíná od znova, se nám oficiálně představilo již na Xbox Showcase v roce 2020. První trailer tehdy hráče a fanoušky potěšil i nalákal, jenže od té doby je minimum informací o vývoji hry nechává v nejistotě. Zatím jsme neměli tu čest vidět ze hry cokoli dalšího, žádné další video, žádné obrázky, dokonce ani nevíme nic pořádného o příběhu. Jediné, o co mohli hráči opřít svou důvěru, tak byly jen letmé zmínky, že je vše na dobré cestě a není třeba se obávat, jenže vše nabralo trochu jiný směr, když se letos v březnu objevilo vyjádření, že se vývoj protahuje kvůli nedostatku schopných lidí. O více než půl roku později ale vnímá šéf Xboxu Phil Spencer i autoři ze studia Playground Games celou situaci optimističtěji a představují navíc významnou posilu.

Phil Spencer byl hostem podcastu Same Brain, kde jej sestry Justine a Jenna Ezarik zpovídaly o budoucnosti Xboxu, akvizici Activision Blizzard, Game Passu, jeho vztahu ke kritice a zpětné vazbě, ale třeba i o oblíbených laskominách. Vzhledem k tomu, že se jedná o herní podcast, došlo samozřejmě i na hry a řešily se například tituly Halo, Call of Duty, Forza Horizon nebo Minecraft.

Téměř na konci rozhovoru byl Spencer dotázán, na co se on sám nejvíce těší, načež odpověděl, že právě na Fable a několik dalších zajímavě se rýsujících projektů. Co se týče Fable, Spencer měl možnost vidět poslední verzi hry, která podle něj vypadá zkrátka skvěle. Bohužel už nijak blíže nekomentoval, kdy by se mohl podobný pohled naskytnou i hráčům, aby sami mohli posoudit, jak skvěle na tom hra vlastně je.

Nezávisle na tomto vyjádření se pak hráči mohli dozvědět, že se k vývoji nového Fable připojil vývojář, který by mohl ještě zvýšit celkové očekávání. Informace přichází ze sítě LinkedIn a je ve spojitosti s nabíráním nových zaměstnanců do studia Playground Games v posledních měsících. Novou personou v týmu, který se stará o Fable, je Andy Walsh, jenž donedávna působil v Guerrilla Games. „S radostí vám oznamuji, že jsem dostal příležitost připojit se k úžasnému týmu Playground, který pracuje na novém Fable,“ napsal na svém profilu.

V Guerrilla Games se podílel jako scenárista na Horizon Forbidden West a jako narrative director na připravovaném VR titulu Horizon Call of the Mountain. V minulosti pracoval rovněž na hrách jako Watch Dogs: Legion, Need for Speed: Most Wanted, Elex, Prince of Persia (2008), Risen nebo The Division 2 – v některých případech nešlo jen o psaní, ale například i o dialogové systémy, jindy i o režii herců.

Shodou okolností to není poprvé, kdy se Welsh dostává k Fable, neboť se před necelými deseti lety podílel jako scenárista i na velice nákladné kooperativní hře Fable Legends, která však byla v roce 2016 zrušena ještě před plnohodnotným spuštěním. Doufejme tedy, že jeho druhý pokus s touto značkou už nic nepřekazí, a snad se brzy dočkáme i dalších informací, jež nezahrnují pouze dění kolem hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru