Halo Infinite, Microsoft Studios, Halo Infinite mělo zbourat letošní E3, říkají vývojáři

Souhrn z Xbox Games Showcase

Microsoft odhalil S.T.A.L.K.E.R. 2, Fable i novou Forzu. Ukázka z Halo Infinite nenadchla

Zdroj: 343 Industries
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Další ze streamů Microsoftu je zde a tentokrát je zaměřen primárně na to, čím vším se v nejbližších měsících pokusí americký vydavatel zaujmout hráče na konzolích Xbox a na PC. Streamu ještě předchází hodinová show, kterou bude v rámci Summer Game Fest hostovat Geoff Keighley. Velkých značek má společnost v rukávu celou řadu a spekulace o tom, na co se mají hráči těšit, nabíraly v posledních týdnech na síle. Nenechte si ujít náš ucelený souhrn toho, co Microsoft nakonec ukázal.

Halo Infinite

Ukázkou výroby a kompletace vojenského brnění třídy Mjolnir začala dlouho očekávaná upoutávka z příběhové kampaně Halo Infinite. A úvod videa nebyl o ničem jiném, než o tom, že samotné brnění je zcela k ničemu. Důležitý je totiž hrdina v něm a tím opět samozřejmě není nikdo jiný než Master Chief.

Po krátkém uvedení do příběhu následujícího videa i hry samotné už konečně přišla ukázka prvních kroků slavného hrdiny ve světě hry. Vidět jsme mohli 3D mapu dalšího z prstenců a to nejdůležitější samozřejmě tkvělo v soubojích. Zde je třeba podotknout, že se vše zdá být na svém místě a 343 Industries se na první pohled do větších dobrodružství nepouštějí. Zda je to dobře či nikoli, to nechť posoudí každý sám, nicméně toto je zkrátka Halo takové, jaké ho známe již celou řadu let. Vývojáři pak v komentáři po ukázce přislíbili svět hry několikrát větší, než v předchozích dvou hrách ze série zároveň. Hra vyjde na Xbox One, Xbox Series X i na PC, a to ještě tento rok.

Forza Motorsport

Představení zcela nové Forzy Motorsport bylo skromné a krátké, nicméně ty zásadní vyřčené sliby jsou pro zážitek ze hry zcela klíčové. Nová Forza Motrosport (bez číslovky za názvem) vyjde na PC a Xbox Series X a přinese nativní podporu 4K, 60 snímků za vteřinu a ray tracing.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Jedním z největších překvapení na akci Microsoftu rozhodně byl mýty opředený, zrušený a znovu oživený S.T.A.L.K.E.R. 2, který se konečně předvedl prvním trailerem. Vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World nás lákají na jeden z největších otevřených světů ve videohrách plný radiace, mutantů a anomálií. Hra bude debutovat na PC a Xboxu Series X. Později se určitě objeví i na PlayStationu. Jde o jednu z dočasných konzolových exkluzivit, kterými se Microsoft pochlubil.

Fable

Pomyslnou sladkou tečkou na závěr celého streamu bylo potvrzení příchodu dalšího plnohodnotného dílu pohádkového RPG Fable, na kterém skutečně pracují Playground Games, tedy tvůrci Forzy Horizon. Bohužel ale nedošlo na více než na krátký renderovaný teaser, nicméně i tím budou muset vzít fanoušci série zavděk.

State of Decay 3

Lov vysoké nemusí být vůbec žádná legrace, a situace může být dokonce ještě o poznání náročnější, pokud je dané zvíře sice hladové, ale přitom již dávno po smrti. Asi tak by se dala charakterizovat ukázka akce State of Decay 3, jež dorazí na PC a na Xbox Series X.

Tell me Why

Hezkou podívanou přinesli také francouzští Dontnod, kteří chystají další epizodickou mysteriózní adventuru jménem Tell me Why. Novinka přinese příběh dlouho odloučených sourozenců, kteří společně odhalují tajemství nejen z vlastní minulosti. Ona mysterióznost hry pak spočívá v tom, že oba sourozenci prožívají podivné vize spojené se silnými emotivními zážitky. První epizoda dorazí na PC a Xbox One 27. srpna.

The Medium

Parádně děsivou upoutávku si nachystal polský Bloober Team, který pro nový Xbox a PC chystá hororovou adventuru The Medium. U té jsme nyní v plné síle mohli vidět, proč tvůrci tvrdili, že současná generace konzolí by jejich titul neutáhla. V The Medium bude možné některé scény absolvovat v duálním režimu, kdy se hráči v rozdělené obrazovce pohybují rovnou dvěma světy naráz. Oba jsou přitom nejen maximálně detailní, ale především jsou také renderované každý zvlášť. Zde se zkrátka Blooper Team pokoušejí o něco, co tu pravděpodobně v této podobě dosud nebylo, a navíc jde o hardwarově velmi náročný experiment.

Avowed

Populární studio Obsidian Entertainment na prezentaci Xboxu neukázalo jen nové DLC pro The Outer Worlds a už dříve oznámenou hru Grounded, ale také představilo úplnou novinku nazvanou Avowed. Jedná se o first person RPG zasazené do fantasy světa Eora. Je to prý titul, o kterém Obsidian snil, když se připojil k Microsoftu. Hra bude k debutovat rovnou v Game Passu, jak je u first party titulů zvykem.

Grounded

Launchové ukázky se dočkala survival akce Grounded, o jejíž vývoj se stará zkušený tým Obsidian Entertainment. Ti v rámci dnešní prezentace přislíbili mimo jiné unikátní a na poměry žánru nevídaný přístup k vyprávění. Jinými slovy slibují, že i když by to hráči nečekali, tak i v rámci kooperativní survival akce se mají těšit na podání plnohodnotného příběhu.

CrossfireX

Krátkou ukázkou z příběhu Louise Torrese se blýskli finští Remedy Entertainment v rámci upoutávky pro kampaň masivně úspěšné multiplayerové akce Crossfire X. V té se hráči díky moderním technologiím sami stávají unikátní zbraní, která nahání strach organizaci Global Risk. A není divu – jak odhaluje video, bude to skutečně frenetická akční jízda plná explozí, adrenalinu a těsných úniků. A jak nový trailer konečně ukazuje, v podání Remedy by mohlo být o co stát i z hlediska příběhu hry. Těžko samozřejmě cokoli konkrétnějšího usuzovat z necelých dvou minut záběrů ze hry, ovšem minimálně o dramatické herecké výkony by nouze být určitě neměla.

Psychonauts 2

Nejsou tomu ani dva týdny, kdy vývojáři z Double Fine informovali o odkladu očekávaného pokračování adventury Psychonauts. Díky Microsoftu, který studio v loňském roce koupil, může tým Tima Schafera vrátit do hry dříve vyškrtnutý obsah a nové video stvrzuje, že vývoj utěšeně pokračuje. Největším překvapením ale bylo opětovné navázání spolupráce s Jackem Blackem, s nímž Schafer spolupracoval na hře Brutal Legend a ještě překvapivější skvělá skladba, která z úst výstředního herce zazněla. Psychonauts 2

As Dusk Falls

Nezávislé studio Interior/Night, vedené bývalou designérkou ze studia Quantic Dream Caroline Marchal, představilo nové interaktivní drama As Dusk Falls. Ve hře se podíváme na americký jihozápad a budeme svědky příběhu dvou rodin, které se vinou mnoha okolností dostanou do nepříjemnée situace, zahrnující zbraně a policejní sirény na pozadí. Příběh však bude vyprávěn po dlouhou dobu a zdá se, že hlavní protagonistkou bude žena, která přepadení u benzinové stanice prožila coby malá dívka. Hra momentálně nemá datum vydání a měla být být přinejmenším časově exkluzivní pro Xbox Series X.

Destiny 2: Beyond Light

Prezentace her přinesla také ukázku z chystaného rozšíření pro Destiny 2: Beyond Light. Novinka se bude odehrávat na měsíci Jupitera Europě a v listopadu dorazí do Xbox Game Pass, kde doplní základní hru i všechna dosavadní rozšíření. S příchodem Xbox Series X se pak hráči mohou těšit na zásadní upgrade hry, který umožní hrát tuto oblíbenou FPS ve 4K a v šedesáti snímcích za vteřinu.

Warhammer 40,000: Darktide

Mezi nově oznámené hry a premiéry dnešní prezentace patří i nová hra ze světa Warhammer 40,000. Darktide mají na svědomí autoři Vermintide ze studia Fatshark a jedná se o jeho duchovního nástupce. Kooperativní akce pro čtyři hráče nás postaví proti hordám nepřátel a kromě Xboxu Series X míří také na PC. Podle autorů máme kombinovat zbraně na dálku i boj na blízko. Darktide vyjde příští rok.

The Gunk

V rámci streamu se také se svým novým projektem ukázali i vývojáři SteamWorld, kteří předvedli sci-fi adventuru The Gunk. V té se hráči ve stylizované grafice podívají na podivný cizí svět, kde narazí nejen na nebezpečné nepřátele, ale také na náročné hádanky. Cílem bude odkrýt tajemství záhadné planety a dost možná ji také i zachránit před jistou zkázou. The Gunk dorazí v příštím roce.

Everwild

Rare nám znovu ukázali svou novou značku Everwild a tentokrát konečně v trochu detailnějším pohledu. Ta se prvně představila loni koncem roku na akci X019. Stále jsme ale neviděli gameplay, takže pořád nemáme konkrétnější představu, o čem by tak přibližně tenhle zážitek v magickém lese mohl být. Zdá se, že nás čeká nějaký sdílený zážitek, v němž budeme moci zasáhnout do koloběhu života a smrti v krásné, ale divoké a nezkrocené přírodě.

Ori and the Will of the Wisps

Vývojáři z Moon Studios během prezentace potvrdili, že Ori and the Will of the Wisps vyjde také pro Xbox Series X. Možnost využít plného výkonu nové konzole umožní zpřístupnit hru ve 120 fps při zachování rozlišení 4K, což by mělo podle autorů ještě zlepšit celkový dojem z hraní a umožnit hráčům, aby byli ještě přesnější. Vylepšena bude nicméně i hudba, která nám učarovala už v případě původní verze pro PC a Xbox One. Vylepšená edice nenabídne žádný nový obsah a k dispozici bude koncem letošního roku.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon

Vedle Grounded a novinky Avowed mluvili vývojáři z Obsidianu také o svém veleúspěšném RPG The Outer Worlds. Hra se totiž dočká rozšíření s podtitulem Peril on Gorgon, které bude k dispozici 9. září pro PC a Xbox One, aby později společně se hrou dorazilo i na Xbox Series X. Ve hře se podíváme na asteroid Gorgon, abychom vyšetřili záhadný vznik Adrena-Time. Zvýší se level cap na úroveň 33 a hráči budou moci promíchat své perky a skilly, aby si mohli užili „endgame“ obsah v trochu jiném stylu, než v jakém prošli celou hrou. DLC bude k dispozici samostatně, nebo v rámci expansion passu s rozšířením Murder on Eridanos.

Phantasy Star Online 2: New Genesis

Fanoušci MMORPG Phantasy Star Online se mohou příští rok těšit na novinku s podtitulem New Genesis. Upoutávka Phantasy Star Online 2: New Genesis slibuje vedle aktualizace herních mechanismů také parádní grafiku, obrovské bossy i zcela nový svět. Novinka dorazí na Xbox One, Xbos Series X i na PC v příštím roce.

Tetris Effect: Connected

Rozšíření pro arkádu Tetris Effect s podtitulem Connected bude exkluzivní pro konzole Xbox a jak název napovídá, půjde zde především o přidání multiplayerové složky. Původně šlo o exkluzivitu pro PS4, s on-line rozšířením ale tato bariéra padá a robustnější verzi původní hry si alespoň prozatím užijí pouze hráči na PC a na Xboxu. On-line složka pak bude spočívat v propojení až třech hráčů  naráz (lokálně či on-line), kteří mohou hrát v kooperaci, anebo proti sobě.

Geoff Keighley a jeho pre-show

Níže můžete nalézt všechna důležitá oznámení a upoutávky, které se odehrály v rámci pre-show Geoffa Keighleyho.

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age

Pre-show Geoffa Keighleyho odhalila, že začátkem prosince dorazí vůbec poprvé na Xbox série Dragon Quest. Jde o díl Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, který 4. prosince vyjde na Xbox a zavede hráče do krajiny jménem Erdrea.

Exomecha

Geoff Keighley si na svůj stream předcházející hlavnímu programu Microsoftu nachystal hned několik světových premiér a jednou z nich bylo i odhalení akční F2P akce Exomecha. Frenetická akce s mechy vypadá parádně a dorazí na Xbox One, Xbox Series X i na PC v blíže neupřesněný termín v příštím roce.

Watch Dogs: Legion

Světovou premiéru si odbyla také nová ukázka dříve odložené městské akce Watch Dogs: Legion. Tentokrát Ubisoft napověděl něco více o frakcích zápasících o vliv nad britskou metropolí a v rychlém střihu ukázal, čeho všeho je hackerská komunita schopná. Zkrátka kvalitní náborové video do odboje proti dalšímu z řady velkých bratrů. Watch Dogs: Legion vychází 29. října a později hra dorazí i na Xbox Series X.

Echo Generation

Ukázka akční adventury Echo Generation na nás hojně dýchla atmosférou 80. let a jak Geoff Keighley následně trefně podotkl, hra dala dost vzpomenout na seriál Stranger Things. Retro grafický kabátek v sobě kombinuje soundtrack z předchozího milénia, pixel art i modernější 3D pojetí grafické stránky. Z náplně se zjevně mohou hráči těšit na tahové souboje, na napínavou duchařinu, dialogy i na stealth. Echo Generation vyjde v příštím roce.

Hello Neighbor 2

Dalším překvapením pre-show byla napínavá upoutávka z regulérního pokračování stealth adventury Hello Neighbor, jež oznámila plánovaný příchod hry na konzole Xbox. Děj hry se bude odehrávat ve městečku jménem Raven Brooks, odkud se za záhadných okolností začali vytrácet lidé. A cílem hry a jejího hlavního hrdiny je vypátrání toho, co se v tomto městečku děje a jak s tím souvisí jeho nový tajemný obyvatel.

Balan Wonderworld

Jedni z původních tvůrců Sonica, Yuji Naka a Naoto Ošima, představili svůj další projekt – 3D akční adventuru Balan Wonderworld. V tomto titulu na hráče čeká dvanáct odlišných příběhů zasazených do imaginárního světa jménem Wonderworld. Hráči mohou při průzkumu jednotlivých fantaskních krajin využít více než osm desítek odlišných kostýmů a zažít v nich nevídaná dobrodružství. Balan Wonderworld vyjde na jaře příštího roku.

ID@Xbox

Během prezentace předcházející samotné Xbox Games Showcase došlo i na bleskovou ukázku indie her chystaných v rámci programu ID@Xbox. V tom Microsoft plánuje pokračovat pochopitelně i nadále a bude touto formou podporovat drobné a nezávislé tvůrce.

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru