Palworld, Pocketpair, Palworld může už brzy dorazit na PlayStation

Palworld může už brzy dorazit na PlayStation

Po dřívějších výrocích Sony to nyní samo studio naznačuje na sociálních sítích

Zdroj: Pocketpair
23. 6. 2024
Název: Palworld Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Na začátku dubna jsme vás v souvislosti se hrou Palworld informovali, že titul přišel o drtivou většinu aktivních hráčů a zazněla i slova o tom, že celá bublina popularity splaskla. Faktem ovšem je, že akční RPG s příšerkami ne náhodou podobnými Pokémonům stále hraje jen přes Steam několik desítek tisíc lidí denně a zdá se, že výhledově se množství aktivních hráčů může skokově zvýšit. Sami vývojáři ze studia Pocketpair totiž naznačují, že se blíží oznámení, ale možná i uvedení hry na PlayStation, kde Palworld prozatím nebylo možné hrát.

Vývojáři sdíleli na Twitteru příspěvek s mnoha srdíčky, jejich barva ale s největší pravděpodobností odkazuje právě k platformám. Na začátku stojí název hry s černými, zelenými a bílými srdíčky zepředu i zezadu. Následně se správci účtu Palworldu na Steamu ptají, jakou barvu by měli dát dalšímu srdíčku, které chtějí přidat. A po krátkém přemýšlení přidávají srdíčko v modré barvě.

Rozklíčovat, co tím bylo myšleno, není nic složitého – bílá barva by měla náležit počítačům, černá Steam Decku, zelená Xboxu a modrá pochopitelně PlayStationu. Protože se ale jedná o nekonkrétní náznak, není možné nyní rozklíčovat, zda nyní začnou lidé z Pocketpair jen otevřeně o verzi pro PlayStation mluvit nebo rovnou chystají vydání. Je rovněž nutné ještě jednou upozornit, že hra je oficálně dostupná v rámci předběžného přístupu, což je forma vydání, které PlayStation přímo nepodporuje, ale Palworld by nebyl první hrou distribuovanou jako „hotová“, bez ohledu na skutečný status na jiných platformách.

Sluší se rovněž připomenout, že zájem dostat Palworld na konzoli od Sony měli i sami zástupci japonské společnosti. Konkrétně to byl začátkem letošního roku Šúhei Jošida, který v PlayStationu dohlíží na nezávislé tituly, když odpovídal jednomu z fanoušků na sociálních sítích. Na dotaz, zda se Palworld podívá i na PS5, řekl jen – ano – tak se zřejmě tento plán začíná konečně zhmotňovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru