Ovladač Access pro PlayStation 5 vyjde v prosinci

Ovladač Access pro PlayStation 5 vyjde v prosinci

Přístupný ovladač od Sony přichází se sympatickou cenovkou a novým informačním videem

Zdroj: Sony
15. 7. 2023

Společnost Sony blíže představila svůj přístupný ovladač Access letos v květnu, nyní se dozvídáme další podrobnosti a především datum uvedení do prodeje a jeho cenovku. Ovladač bude na trhu od 6. prosince za 89,99 eur, což je necelých 2150 korun. Tím je cena o něco málo nižší než u přístupného ovladače pro Xbox. Oficiální doporučená česká maloobchodní cena ovšem zatím nebyla oznámena. Od 21. července pak bude možné ovladač předobjednat u vybraných prodejců.

Ovladač Access jen navržen tak, aby nabízel celou řadu přizpůsobení pro co nejširší zpřístupnění hraní, především pak hráčům s hendikepem. Tímto způsobem ostatně Sony představuje svůj nový kousek i na oficiálních stránkách: „Představujeme ovladač Access, což je univerzální sada ovladače, kterou lze přizpůsobit různým potřebám hráčů a která byla navržena v úzké spolupráci s komunitou věnující se přístupnosti s cílem umožnit hráčům s postižením užívat si pohodlnějších a delších herních relací.“ Podrobnější popis ovladače, jeho částí a funkcí navíc vedle nových obrázků a animací doplnilo i další názorné video, kde se můžeme s jeho využitím seznámit ještě přehledněji. To samo je podstatně kratší než detailní představení v minulosti, ale v minutě a půl názorně shrnuje vše potřebné. Rozložení jednotlivých tlačítek na ovladači lze konfigurovat dle libosti, díky čemuž si každý hráč může najít to, co vyhovuje jemu a jeho možnostem či pohodlí. Dále je možné si nastavit délku ramena páčky, u níž je možné vybrat i koncovku s různými tvary a povrchy pro vyhovující ovládání.

Je-li to potřeba, je možné spojit i dva ovladače do jednoho, případně jej spojit s ovladači DualSense nebo DualSense Edge, které budou nadále podporovat haptickou odezvu, adaptivní spouště nebo dotykový panel. Součástí ovladače Access jsou i čtyři běžné 3,5mm AUX vstupy, pomocí nichž je možné připojit další dodatečná nebo kompatibilní doplňky. Hráčům budou k dispozici až 30 možných profilů nastavení ovládání v rámci konzole PlayStation 5, tři z nich pak bude možné uložit přímo do ovladače. Mezi těmi pak lze přímo během hraní přepínat speciálním tlačítkem. Vedle konfigurace tlačítek, přičemž na jedno tlačítko bude možné nastavit i dva příkazy, se dají některá tlačítka z nastavení zcela vyřadit, pokud nejsou potřeba. Nechybí ani nastavení orientace a umístění ovladače, stejně tak je samozřejmostí úprava citlivosti a také mrtvé zóny páčky. A pokud je potřeba ovladače využívat na jiném než rovném povrchu, nabízí se připevnění k držáku.

Součástí balení bude vedle ovladače celkem devatenáct různých krytek tlačítek, dále tři krytky pro páčku a 23 vyměnitelných tlačítek, USB kabel typu C a chybět nebude ani manuál. Ovladač a veškeré obsažené doplňky je možné si prohlédnout i na vizualizaci níže, která zachycuje i jednotlivé tvary. Samotný ovladač pak váží přibližně 322 gramů.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru